fb  cfbu  exesport

Cesta mužů Pohárem Českého florbalu je u konce🔚

Muži "A"

Blíží se nám konec týdne, který byl plný akce v podání naše mužského týmu, který se představil hned dvakrát v Poháru Českého florbalu. 🔥

Zápasový týden jsme odstartovali hned v pondělí, kdy se muži představili v druhém kole poháru na domácí palubovce v SH města Benátky nad Jizerou proti diviznímu týmu SCC Semily.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a již v šesté minutě jsme za to byli odměněni poté, co Martin Tůna vstřelil první branku zápasu. Soupeř ovšem nenechal na svoji odpověď dlouho čekat a již po necelých dvou minutách bylo skóre opět srovnáno. Následně se gólově prosadili Pajer se Škrdlou a zápas pro nás začal vypadat nadějně. Ovšem soupeř si také dokázal vytvořit své šanci a v koncovce se nemýlil. Na konci první třetiny tak byl stav 4:3 v náš prospěch.🥅

V druhé třetině se to opět byli my, kdo vsítil první branku, ovšem nyní jsme dokázali navázat i brankou druhou a po necelé půl hodině hry byl stav utkáni již 6:3 . Soupeř se, ale nehodlal vzdát a ještě v druhé třetině snižoval na 6:4. 💪

V poslední části jsme se dvakrát dostali opět na rozdíl tří gólů, ale soupeř vždy zvládl tento odskok smazat brankou, a tak na konci zápasu na časomíře svítil brankový rozdíl dvou gólů - 8️⃣:6️⃣ v náš prospěch. V zápase jsme měli herní převahu a i navzdory nevyužitým šancím a naopak nabídnutým šancím, ze kterých soupeř trestal, jsme dokázali zvítězit a postoupit tak do kola třetího.🔝

To se odehrálo ve čtvrtek opět v naší domácí hale v Benátkách. Nyní jsme před sebou měli ještě těžší úkol než v kole minulém a to tým z Národní ligy - TJ Turnov.🤝

Ještě před zápasem se událo několik změn v sestavě. Do zápasu nemohl nastoupit Tomáš Rydlo a Daniel Budáč stále nebyl zápasově fit. V brance se nyní oproti prvnímu zápasu, který odchytal Jan Bušina, představil Michal Novák.

Celý zápas byli viditelná kvalita Turnova, ovšem v koncovce nebyli stoprocentí a z toho mohli těžit naši borci a na první tři góly soupeře dokázali vždy okamžitě zareagovat a srovnat stav utkání. Ve třicáté sedmé minutě jsme dokonce šli do vedení po gólu Matěje Dalibora a poprvé v utkání jsme to byli my, komu na časomíře svítilo více branek. Chvíli poté jsme si vypracovali další skvělou šanci, bohužel za gólmanem hostí pouze zvonila tyč.‼️

Soupěř ovšem dokázal na naší branku reagovat ještě lépe než my v první polovině zápasu na jeho a v rychlém sledu po sobě jsme obrželi branky hned dvě.⚠️

Celé utkání rozhodla naše vlastní přesilová hra, ve které jsme ovšem obdrželi dvě branky a dvanáct minut do konce utkání nám na soupeře chyběli už tři branky. Tento rozdíl se ukázal pro soupeře být dostačující a my jsme už jen upravovali jednou brankou, o kterou se postaral Jakub Škrdla na konečný stav 5️⃣:7️⃣.

Naše cesta Pohárem Českého florbalu tak končí ve třetím kole a my tímto děkujeme všem naši borcům a všem soupeřům za skvělé utkání a přejeme TJ Turnov hodně štěstí v dalším kole.💙