fb  cfbu  fbplayer

Dorost bojoval na předposledním turnaji sezóny

dorost

Předposlední turnaj probíhající sezóny zavedl naše dorostence do nového sportovního centra Hlubočinka nedaleko Prahy. Osobně jsem se na seznámení s novou halou těšil. Po turnaji ve mně však převládají rozpaky. Hned po příjezdu jsme zjistili, že na šatny se prakticky zapomnělo a prostor pro převlékání obstarává jen jedna malá šatna s uzamykatelnými skříňkami pro všechny týmy plus další návštěvníky sportovního centra. Po první odehrané třetině se přidal závažnější problém. V hale byla vysoká vlhkost a hráči padali jako hrušky. Uvažovalo se o předčasném ukončení turnaje, nakonec se ale dohrálo.

Floorball Club FALCON - FBC DRACI ŘÍČANY BÍLÍ     5:8

Od začátku utkání hráči bojovali nejen se soupeřem, ale i se stabilitou. Hřiště bylo kluzké a hráči padali a padali. I když jsme po celé utkání byli lepší ve hře s míčkem, přihrávkách a celkové souhře, tak jsme nakonec prohráli. Soupeř se s ničím nemazal a když to šlo, tak střílel. Ze všeho. Mrzet nás může hlavně výpadek ve druhé třetině, kdy jsme dostali zbytečné tři góly a Říčany si vybudovaly vedení 6:2. Pak jsme se sice zvedli, ale při stavu 6:4 své velké šance nevyužili těsně po sobě Vališ a Pospíšil. I přes naši snahu a závěrečnou hru v šesti bez brankáře už jsme ztrátu dohnat nedokázali a prohráli.

Floorball Club FALCON - FBC KUTNÁ HORA     6:4

Důležitý zápas o celkové 6.místo v tabulce jsme zvládli. Vítězství se nerodilo lehce. Prohrávali jsme 0:2 a následně 1:3. Dokázali jsme se trpělivou hrou vrátit do utkání a srovnat na 3:3. První třetinu jsme nakonec ale prohráli, když necelou minutu před koncem inkasujeme. Důležité bylo, že jsme neztratili hlavu, hráli trpělivě a ve druhé třetině se Vališovi podařilo vyrovnat. Na začátku třetí třetiny se k nám přiklonilo štěstí a poprvé v utkání se ujímáme vedení. Razítko na výhru přidal v závěru pěknou střelou Stehlík.

Hodnocení

Jsem spokojen s hrou na tři útočné trojky a dvě obranné dvojice. Podali jsme v obou zápasech poctivý týmový výkon. A konečně jsme dávali i góly. 11 vstřelených branek za 2 zápasy je na naše poměry pěkný výkon.