fb  cfbu  fbplayer

Falcon vs. Sparta B 19:4

dorost

Odhlášení Benešova ze soutěže znamenalo, že se dorostenci v sobotu utkali jenom s jedním soupeřem - Spartou. Ta byla před víkendem na třetím místě, zatímco my jsme okupovali příčku osmou. Abychom si v tabulce upevnili pozici na nesestupových místech, bylo potřeba bodovat. V brance tentokrát dostal přednost Matěj Soufflet ze starších žáků a postupně si tak zvyká na svojí budoucí roli v dorostu.

Začalo se pěkně od podlahy a už v prvním střídání v čase 0:37 se prosadil Vojta Řádek. Sparta ovšem za další půlminutu kontrovala. Výměna vizitek tedy proběhla v první minutě, jenže pak už to byli jenom naši kluci, kteří sparťanům vizitky rozdávali co dvě minuty. Po prvním třetině poměrně nečekané skóre 7:2 pro nás, ale naprosto zasloužené. Dobře jsme bránili a Sparta nebyla schopná zachytávat naše protiútoky. Hlavně souhra Vojty Řádka s Jakubem Škrdlou a jejich krosové nahrávky dělaly sparťanům nejvíc vrásek. Díky výraznějšímu rozdílu ve skóre si trenéři mohli dovolit trochu měnit sestavu a na plac se podíval i Pepa Dalibor, který do druhé třetiny nahradil Dana Štefla. Dan se pak do hry znovu podíval, když došlo palivo Patriku Blažkovi. Zápas pak pokračoval v takřka tenisovém duchu. Další dvě třetiny jsme vyhráli 6:0 a 6:2 a Sparta si tak domů vezla víc než slušný příděl florbalové radosti. Z osobních bilancí stojí za zmínku především příspěvek Řádka (6 gólů a 5 asistencí), Škrdly (4+8) a hattrick Pepy Dalibora. Z pohledu trenérů určitě jedno z nejlepších utkání na dorostenecké lavičce. Ukazuje se, že starší žáci, kteří začali nedávno dostávat příležitost, rozhodně nechtějí hrát druhé housle. I díky nim se podařilo vytvořit poměrně stabilně fungující druhý útok, v němž se už někteří i gólově prosazují. Naposledy Šimon Štěpán dvakrát z pozice obránce a jednou Patrik Blažek. Před námi jsou ale ještě další čtyři důležité zápasy, na které je třeba se dobře připravit. Už příště nás čekají první a druhý tým tabulky Panthers Praha resp. Prague Tigers.

Aktuality

  • 26. 10. Podzimní prázdniny Z důvodu podzimních prázdnin se nekonají následující tréninky: 29. října - starší žáci a dorostenci, 30. října - přípravka, elévové a mladší žáci.
  • 19. 2. Jarní prázdniny Z důvodu probíhajících jarních prázdnin jsou v tomto týdnu (19. - 25. února) pozastavené tréninky všech mládežnických kategorií v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi.
  • 12. 8. Termíny soustředění v roce 2018 I v příštím roce se naše soustředění mládeže uskuteční v Neveklově. Junioři, dorostenci a starší žáci v termínu 28.7. - 4.8.2018. Přípravka, elévové a mladší žáci v termínu 4.8. - 11.8.2018.

důležité termíny
floorball player
gólmani
info pro nováčky