fb  cfbu  exesport

Hodnocení sezóny dorostenců „A“

Dorostenci

Vzhledem k faktu, že sezóna je kvůli šíření nákazy COVID-19 už nějakou dobu ukončena, rozhodli jsme se pro vás připravit zhodnocení sezóny od předsezónní přípravy až ke konci ligy a kdo jiný by měl hodnotit sezónu než ti, kteří si ji celou prošli. Začínat budeme kategorií dorostenců a to konkrétně „A“ týmem a tudíž si pro nás své hodnocení připravili trenér Jakub Ších a také kapitán a zároveň leader bodové tabulky celé ligy Jakub Hejzlar.

Prvním kdo bude uplynulou sezónu hodnotit je trenér, Jakub Ších.

„Jak už je pravidlem, tak nová sezóna pro dorosteneckou kategorii začíná vždy příchodem mnoha hráčů ze starších žáků. Bohužel je také pravidlem, že velké rozdíly mezi nimi jsou patrné hned na první pohled. Letos však byl novinkou vznik našeho „B“ týmu v této kategorii a díky tomu jsme měli zápasové vytížení pro všechny hráče. Nikdo si tak nemohl ztěžovat, že by trpěl nedostatkem příležitostí se zlepšovat. Postupně se tak ustálily dva zápasové kolektivy, které ale trénovaly společně.

V hodnocení sezóny „A“ týmu převládají pozitiva. Do sezóny jsme však nevkročili dobře, když jsme v prvním utkání po špatném výkonu hned prohráli. S odstupem času můžeme konstatovat, že to pro nás byla důležitá lekce. Od tohoto okamžiku jsme se totiž stále zlepšovali a ve většině dalších utkání soupeře přehrávali. I když jsme během sezóny často vítězili, tak naší největší slabinou byla efektivita při zakončení. Šancí jsme si vytvářeli opravdu hodně, ale až ve 2. polovině sezóny jejich proměňování přestalo být neskutečnou dřinou.

Zhruba v polovině sezóny, první týden v lednu, jsme podle plánu vyjeli na turnaj do Švédska. Čekal nás zde florbal ve větším nasazení a rychlosti. Nehráli jsme špatně, ale většinou nám kousek chyběl. Byla to pro nás dobrá zkušenost, kterou věřím, ještě zúročíme.

Hodně jsme se těšili na dorostenecké play-off 2.ligy, kam z naší divize postupovaly dva týmy. V přímém souboji o lepší výchozí pozici jsme porazili Orku 15:0. Bohužel kvůli rozšíření viru byly soutěže předčasně ukončeny a my o tento zážitek přišli.

Za svůj přínos pro tým během sezóny by si mnoho mých svěřenců zasloužilo vyzdvihnout. Naše síla však byla v kvalitě celku. Sestava do sebe postupně krásně zapadla a každý hráč hrál důležitou roli. Navíc většina hráčů měla svou úlohu i v juniorské kategorii.

Z letošní sezóny mi v hlavě utkvěly dva vtipné momenty. První se stal už během předsezónní přípravy. Kuba Hejzlar se lehce zpozdil na začátku atletického tréninku. Až později jsme se dozvěděli, že na trénink běžel cca 6-7 km, aby to vůbec stihl. Druhý moment, který si hned vybavím, se týká Kryštofa Pospíšila. Den před turnajem mu trhali osmičky, byl celý oteklý, ale na turnaj dorazil jen kvůli tomu, aby byl s týmem.

Závěrem bych rád poděkoval Vám všem, se kterými jsem mohl prožít sezónu 2019/2020.“

A nyní se podíváme jak sezónu hodnotí kapitán a leader bodové tabulky Jakub Hejzlar.

„Po kvalitním soustředění byly naše cíle ty nejvyšší možné. Chtěli jsme zabojovat o postup do 1. ligy a prezentovat se co možná nejlepší hrou.

Až na první zápas s Orkou, který nám herně moc nevyšel, si nepamatuji zápas, kdy bychom nedokázali naší dobrou kombinační hrou soupeře přehrát. Myslím si, že se na naši hru v každém zápase dalo „koukat“. Dařilo se nám zvládat zápasy s týmy, které byly v tabulce pod námi, a proto jsme po několika kolech společně s Orkou, Spartou a Tatranem bodově odskočili od zbytku tabulky. Jelikož “A“ týmy Sparty a Tatranu už první ligu hrají, nemohou tedy jejich “bečka“ postoupit, a tak se naším hlavním rivalem v boji o postup stala Orka, která se díky naší úvodní porážce držela v tabulce nad námi. Bodový rozdíl byl však minimální.

Bohužel se nám ani jednou v sezóně nepodařilo porazit “B“ týmy dvou prvoligových klubů. Zápasy s nimi probíhaly přibližně stejně, dařilo se nám soupeře přehrávat, získali jsme brzké vedení, proti Tatranu jsme dokonce vedli 4:0 a potom se v naší hře něco změnilo. Začali jsme soupeře pouštět do hry a přestali proměňovat naše vyložené šance, kdežto soupeř své šance proměňoval, a tak všechny tři zápasy skončily bohužel naší porážkou.

Nicméně Orce se také nedařilo v zápasech s první dojící. O tom, kdo postoupí do závěrečného playoff z „prvního“ místa se tedy mělo rozhodnout v našem druhém vzájemném zápase. Věděli jsme, o co hrajeme a do zápasu jsme dali úplně všechno. Od začátku až do konce byl na hřišti pouze jeden tým - ten náš. Skóre 15:0 mluví za vše!

O to víc mě mrzí, že sezóna skončila předčasně. Jako tým jsme ušli obrovský kus cesty, myslím, že každý v týmu se herně posunul a všichni hráli s velkým nasazením. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout Honzu Plášila za jeho přístup k tréninkům i zápasům a jeho bodový přínos týmu, také Matěje Souffleta za to, že nás v bráně podržel a rovněž Šimona Štěpána, který výborně zvládl přesun z útoku do obrany. Dále bych chtěl pochválit Patrika Blažka, který sice nepatří k bodově nejvýraznějším hráčům, ale pro svoji lajnu odvádí černou práci, která sice není tolik vidět, ale v konečném důsledku jeho clona a napadání zařídila v sezóně nemalý počet gólových radostí.

Všem borcům bych chtěl poděkovat za skvělou sezónu. Díky!“

My tímto děkujeme za popsání sezóny od obou a vy se můžete těšit na zhodnocení i dalších kategorií, které přijde v budoucnu.

Dorostencům ještě gratulujeme ke krásné sezóně a přejeme hodně štěstí i do těch dalších.

Aktuality

  • 7. 9. Festival sportu a volného času 2021 Již zítra se koná další ročník Festivalu sportu a volného času a stejně jako v minulém roce, ani tentokrát zde nesmí chybět náš stánek, kde si budete moci vyzkoušet střelbu.🥅 Mimo to zde bude i možnost promluvit si s trenéry a přiblížit se tak klubu.💙
  • 4. 9. Startují tréninky Od pondělí 6. září postupně startují halové tréninky napříč celým klubem. Přesný rozpis tréninků pro jednotlivé kategorie naleznete v klubové sekci.
  • 30. 7. Soustředění v Neveklově 1.turnus našeho soustředění pro juniory, dorostence a starší žáky dnes skončil. Od soboty pokračují na stejném místě kategorie přípravka, elévové a mladší žáci.

důležité termíny
floorball player
gólmani
info pro nováčky