fb  cfbu  fbplayer

Mladší žáci BLACK - 2. koš - Kobylisy - 2. 12. 2017'

mladší žáci

Autor článku: Ondřej Bulvas

Mladší žáci black zamířili v cestě mezi jednotlivými koši soutěže opačným směrem než tým blue, a po minulém turnaji postoupili do druhého koše. Hráči i rodiče s napětím očekávali, s jakou hrou na ně vyrukují týmy, které znali z přípravek a z elévů, ale v systému 5+1 se s nimi ještě nestřetli. Tým se na premiéru v druhém koši nachystal s několika změnami v sestavě. Chyběli bratři Hárovníkovi, brankářský post obsadili Jan Šamša a Eliška Svrčková. Pozvánku do týmu dostali dva elévové Adam Bulvas a Vojta Čáp.

První zápas jsme nastoupili proti FbŠ Bohemians DDM Praha 7. Bezbrankový stav jsme udrželi pouze do prvního střídání druhé pětky. Při jejich druhém střídání to bylo již 0:2. Nastoupili v ní oba elévové a na větší hřiště a větší počet hráčů v něm si chvíli zvykali. Hráči Bohemians nás předčili ve všech herních činnostech. První poločas jsme prohráli 0:7. Druhý poločas jsme sehráli výrazněji lépe a druhá pětka s elévy dokonce zařídila vstřelení čestného úspěchu. Překonání strážce soupeřovy branky bylo i dílem náhody, kdy dlouhý pas Adama Bulvase šťastně „zpracovával“ Jan Baštecký. Prohra 1:10.

Ve druhém zápase nám tým FAT PIPE FLORBAL CHODOV ukázal, jak se hraje florbal. V čase 1:26 jsme prohrávali 0:4. Gól jsme dostali při každém střídání a trenér si bral oddychový čas. Největší rozdíl byl v rychlosti. Nikoliv v rychlosti běhu, nejvíce a nejrychleji toho na hřišti naběhal náš Ondřej Bouma, ale v rychlosti zpracování míčku, v rychlosti přihrávky, napadání i střelby. Herně se nám sice nedařilo, ale nevzdávali jsme to. Bojovali jsme a snažili jsme se vstřelit alespoň jeden gól. To se nám bohužel nepovedlo. Soupeři jsme pogratulovali k vítězství a k postupu do finále. Prohráli jsme 0:15.

Souboj o sestup jsme sehráli s týmem Prague Tigers. Na začátku se hrál vyrovnaný zápas, s větším počtem šancí na naší straně. Bohužel střelci zažívali černý den. Byli rádi za každou střelu, která mířila mezi tři tyče soupeřovy branky. Střely, které tam zamířily, pochytal gólman. A protože černý den prožívali i oba naši brankáři, bylo rozhodnuto. Prohra 0:7.

Působení ve druhém koši tak mělo doslova jepičí život, ale nakoukli jsme tam a našim dalším cílem tak nemůže být nic jiného než se tam dostat znovu. Šanci na reparát si musíme vybojovat ve třetím koši a měli bychom začít pohybem bez balónku.

Aktuality

  • 26. 10. Podzimní prázdniny Z důvodu podzimních prázdnin se nekonají následující tréninky: 29. října - starší žáci a dorostenci, 30. října - přípravka, elévové a mladší žáci.
  • 19. 2. Jarní prázdniny Z důvodu probíhajících jarních prázdnin jsou v tomto týdnu (19. - 25. února) pozastavené tréninky všech mládežnických kategorií v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi.
  • 12. 8. Termíny soustředění v roce 2018 I v příštím roce se naše soustředění mládeže uskuteční v Neveklově. Junioři, dorostenci a starší žáci v termínu 28.7. - 4.8.2018. Přípravka, elévové a mladší žáci v termínu 4.8. - 11.8.2018.

důležité termíny
floorball player
gólmani
info pro nováčky