ig   fb   cfbu   exesport

Mladší žáci BLACK - 2. koš - TJ Spoje, Praha 3 - 3. 3. 2018

fujfuj

Minulou sobotu, 3.3., jsme si vyrazili na milý výlet - sraz v 8:10 na TJ Spoje. Byla nám poskytnuta exkurze sportovního areálu, toho jsme s úsměvem využili. Nikomu nevadilo, že venku byla zima, přesto jsme si párkrát prošli celý sportovní areál. A nakonec zavítali do haly, ve které se mělo hrát.

Po pár milých slovech s rozhodčími a delegátem jsme se rozhodli, že děti pošleme domů, tým se tedy vyfotil, usměvavý, vzhledem k milému vstávání, exkurzi a možnosti být doma ještě v době, kdy se dá spát, a jel domů. Děti se poslaly domů navzdory tomu, že na cestě na halu byl například i celek z Králova Dvora, ten si bohužel nedal exkurzi a jel rovnou domů (asi jim postačil malebný výhled z aut).

Po pár desítkách minut diskuzí mezi trenéry a zástupci florbalové unie se rozhodlo, že se bude držet pravidel, která s takovouto situací nepočítala v plném rozsahu a všechny zápasy se odehrají za pomocí pětikoruny.

Nutno zmínit, že Chodov měl v této situaci značnou (až skoro nesportovní) převahu, jelikož pár chodovských hráčů přijelo s trenérem v autě, museli tedy zůstat až do konce turnaje. A jak všichni víme, víc hlav víc ví.

V prvním zápase jsme se, ne mincí, ale formou kámen nůžky papír, postavili celku Prague Tigers. Trenérka zahrála nůžky, ty však byly drsně ztupeny Falconským kamenem. Výhra 1:0.

V druhém zápase, již pětikorunou, došlo ke střetu s již zmíněnou přesilou z Chodova. Padla panna, kterou avizovali Chodovští hráči. Prohra 0:1.

Bohužel, Tigers porazili Chodov, tedy pat... losovalo se znova, Tigers si vylosovali finále, my zápas o sestup.

Co se nestalo, vylosovali jsme si sestup, tedy příště hrajeme ve třetím koši, přestože jsme ve druhém nehráli, nejsme jediní, kdo nehráli, všichni nehráli. Poraženi nejsme pouze my, ale všichni, jsme florbalisti, chceme hrát florbal a nikdo florbal nehrál. Bohužel, tento den byl výsměchem florbalu. Doufejme, že se toto už nikdy nestane.

Pár pozitiv na závěr. Eliška za turnaj nedostala ani jeden gól. Poprvé v mé trenérské kariéře jsem za turnaj ani jednou nezařval. A... to není úplně pozitivum... Boumič snad poprvé v životě za turnaj nedal ani jeden gól.

 

info pro nováčky

florbalové vybavení