fb  cfbu  fbplayer

Mladší žáci BLACK - 3. koš - Kunratice - 4.2.2018

první místo v kunraticích

Když posledně blackové našich mladších žáků hráli v Kunraticích, nepředvedli příliš mnoho svých pozitivních vlastností. Tentokrát to ale celé vypadalo jinak!

V příjemných 9:40 ráno na nás čekaly Vosy, dobře jsme se vyspali, takže nám většinou nedělalo problém udělat rychlejší krok jak do útoku, tak zpět. Přesto nás soupeř nejednou zamkl v okolí naší brány a předváděl zdařilé kombinace. Na druhé straně jsme zase my nejednou ukázali soupeři, že jsme pány jejich brankoviště - jako celý tým (to bude rozvedeno později). Každý celek měl něco, zápas byl velmi vyrovnaný ještě deset vteřin před koncem zápasu svítilo na tabuli skóre 4:3 pro nás, když v tom se octl před prázdnou bránou, po dlouhém křižném pasu, hráč Vos. Jeho netrefa znamenala naši výhru.

V obvyklém přátelském pokecu s trenéry soupeřova týmu - Říčan - si náš trenér vyslechl, že celý tým leží doma s různými nemocemi a že půlka Říčan jsou ty horší Říčany, proti kterým hráváme s týmem blue. Snadná výhra, řekl by si každý. Ne nutně. Přestože jsme předváděli lepší hru s balonkem a měli hromady šancí, nedařilo se nám skórovat, na tom se také podepsal vliv kvalitního říčanského obranného bloku a vzrůstu hráčů, kteří před soupeřovou bránou odváděli kvalitní práci. Nám se nakonec podařilo dát gól (možná dokonce neměl platit). Na konci jsme za něj byli rádi, jelikož to byl také náš gól poslední. Šli jsme do finále.

Ve finále proti nám stál pořádající tým přesunutý z prvního koše - kunratický Start. Naštěstí pro nás, naneštěstí pro dychtivce po krásném zápasu, Start nastoupil pouze s šesti hráči do pole. Naše taktika tedy byla jednoznačná - uběhat je. A skutečně, po pěti minutách hry nahoru a dolů a našeho rychlého střídání, soupeři přestali napadat. V sedmé minutě první půle tak proti nám stálo pět kuželů, které si občas někdo proběhl. Také nápor na soupeřovu bránu byl obrovský. Bohužel falconí smůla z druhého zápasu se nás držela zuby nehty. Přesto se nám párkrát (doslova) podařilo skórovat. Výhra 2:0 pro nás znamená postup do druhého koše.

Na závěr bych rád pochválil brankáře (Elišku Svrčkovou a Edu Vaculu), kteří chytili opravdu všechno, co chytit měli. Dále také pána vosího brankoviště Ondru Boumu, který zaznamenal hromadu kanadských bodů 6+1, a Dominika Dvořáka, který, přestože nastoupil z týmu elévů, tak zaznamenal 1+2. Na druhou stranu, šancí měl mnoho i takový Saša Bera, který by na tréninku trefil pětikorunu přes celé hřiště, ale na turnajích se mu pořádně vystřelit nedaří, nebo Honza Baštecký, který mohl dát minimálně čtyři góly z dorážek. Jsem moc zvědavý, co předvedeme příště.

Autor: Daniel Budáč

 

Aktuality

  • 26. 10. Podzimní prázdniny Z důvodu podzimních prázdnin se nekonají následující tréninky: 29. října - starší žáci a dorostenci, 30. října - přípravka, elévové a mladší žáci.
  • 19. 2. Jarní prázdniny Z důvodu probíhajících jarních prázdnin jsou v tomto týdnu (19. - 25. února) pozastavené tréninky všech mládežnických kategorií v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi.
  • 12. 8. Termíny soustředění v roce 2018 I v příštím roce se naše soustředění mládeže uskuteční v Neveklově. Junioři, dorostenci a starší žáci v termínu 28.7. - 4.8.2018. Přípravka, elévové a mladší žáci v termínu 4.8. - 11.8.2018.

důležité termíny
floorball player
gólmani
info pro nováčky