fb  cfbu  fbplayer

Mladší žáci BLUE - 7. koš - Neratovice - 3. 2. 2018

ou ou

Další turnajové klání čekalo mladší žáky „blue“ první únorovou sobotu. Zavítali do pěkné haly v Neratovicích náležící tamnímu gymnáziu a navíc se mohli pyšnit rolí pořadatelů, což bravurně zvládla trenérská základna s pomocí zejména pana Teče.

Oproti poslednímu turnaji byla sestava našich lehce obměněna, přesto se sešla v počtu 11 hráčů a pouze jednoho brankáře (Jan Šamša).

V prvním zápase naše „modré“ čekal tým „Prague Tigers Striped“ a hned úvod dával velké naděje, když Štěpán Popelka v první minutě poslal do soupeřovy branky první gól, avšak již během druhé minuty bylo srovnáno. Ačkoli hra se zdála být vyrovnaná, první polovina patřila našim, neboť ve třetí minutě skóroval Vojta Hendrych a v osmé opět Štěpán Popelka. Tím však úspěchy našich byly vyčerpány. V druhé polovině soupeř poslal do naší branky čtyři góly a získal jasnou převahu na hřišti – hlavně před naší brankou, kdy hra končí prohrou 3:5.

Mezi prvním a druhým zápasem, kde se proti nám postavili „Kanonýři Kladno jezdci“, měli naši hráči sice dost času nabrat síly, ale ani takový bonus nestačil, a tak divák mohl jen mrkat, jak do naší branky padá jeden gól za druhým. Několik šancí našim sice upřít nešlo, stejně tak ani v první polovině jediný střelený gól Štěpána Popelky, nicméně ve výsledku soupeř lépe využil a dotahoval přihrávky. Míček létal z hokejky na hokejku, střely pasovaly a byly přesné a druhou polovinu hry zcela ovládl. Smutné skóre 1:8 naše tak posouvá v posledním zápase k boji o předposlední místo.

Závěrečné utkání naši svedli s týmem „FAT TIP Florbal Chodov white“ a již v úvodu bylo znát, že soupeř má dobrou techniku hry i větší hráčský výběr. To nicméně nezastavilo (opět) Štěpána Popelku v trefě jediného gólu našich a to již během druhé minuty. Soupeř v minutě čtvrté ale vyrovnává. První poločas končí ještě nadějným stavem 1:1. Během druhé poloviny zápasu to ale vypadá, jako kdyby naši již neměli dost sil a tak soupeř skóruje až na finální stav 1:5.

Na konec je třeba vyzdvihnout hráčské nadšení i vybrané sólové akce a napříště držet palce pro lepší výsledek.

Autor: Monika Hendrychová