fb  cfbu  fbplayer

Mladší žáci BLUE - 8. koš - Beroun - 20. 1. 2018

pozdrav z Berouna

Třetí lednovou sobotu zavítali mladší žáci „blue“ již podruhé v této sezóně do prostor berounské haly, kde navázali na úspěšnou jízdu z prosincového turnaje. Tým se sešel v početně silné sestavě dvanácti hráčů a dvou brankářů.

V úvodu nás čekal tým Start98 Praha-Kunratice Yellow. Začátek hry se zdál být zdařilý. Již v první minutě padl do soupeřovy branky první gól zásluhou Štěpána Popelky, což ve třetí minutě doplnil gól druhý, tentokrát v podání Vojty Hendrycha. První půlka zápasu byla relativně vyrovnaná, několikrát úspěšně náš tým podržel brankář Honza Šamša, který vychytal soupeřův útok. Obrat však přišel před koncem desáté minuty, kdy padl první soupeřův gól. Byť jsme do druhé poloviny vstupovali v nadějném stavu 2:1, zbytek hry moc optimismu nepřinesl. Již na konci druhé minuty soupeř srovnal na 2:2, následně v páté minutě přichází naše hra v oslabení, kdy je potřeba vyzdvihnout statečnou obranu, která soupeřovu přesilovku udržela bez gólu, ten ovšem padl v sedmé a osmé minutě. Naše snahy o zvrat se nekonaly a tak i přes pěkný začátek první zápas končí prohrou 2:4.

Vylepšit si celkové skóre nám pomohl druhý zápas s týmem SK Alien Nation Dobřichovice, kdy se nabízela otázka, jestli početní převaha našich hráčů, bude naší výhodou. Začátek utkání byl vlažný, avšak od třetí minuty i přes nedokonalosti v naší hře se bylo na co dívat. Ve čtvrté minutě přichází první úspěšná střela do branky protihráče, jejímž autorem byl Tomáš Štefl. Šestá minuta sebou přináší další gól, tentokrát v podání Lukáše Lence. Šanci Vojty Hendrycha na třetí gól týmu sice rozhodčí neuznává, ale to nebrání našim dále skórovat. S koncem první poloviny utkání padne branka zásluhou Aleše Macha a opětovně Štěpána Popelky. Stav 4:0 pro náš tým naruší ve čtvrté minutě druhého poločasu jediná soupeřova gólová střela, kterou naše brankářka pustila, avšak od páté minuty již naši získávají suverénní převahu na hřišti a tak padají góly zásluhou Štěpána Popelky, Vojty Hárovníka, Vojty Hendrycha a Lukáše Lence směřující k celkové výhře našich 11:1.

Poslední turnajové utkání proti nám za soupeře postavilo početně vyrovnaný tým Prague Tigers Orange a hra o třetí místo mohla začít. Její úvod patřil bohužel soupeřovi, jehož střela v první minutě úspěšně proklouzla našemu brankáři. Trenérovi hlášky typu: „hejbej se, na co čekáte, nestůj tam, zaber, makej“ si naši od druhé minuty vzali k srdci nebo spíš na hokejku a tak Tomáš Štefl vyrovnává. I když hra je plynulá a vyvážená, našim přináší více šancí, které v páté minutě promění opět Štěpán Popelka a v sedmé Vojta Hendrych na góly. Soupeř dostává svou možnost v osmé minutě, ale Honza Šamša s nasazením vlastní masky míček nepustí do brankoviště. Na 4:1 v závěru deváté minuty dotáhne Tomáš Štefl. Úvod druhé poloviny přinesl výměnu brankářů, ale i hru v oslabení. To nicméně nezabránilo Štěpánovi Popelkovi v první minutě poslat pátý gól k soupeřovi, který nám jej v zápětí oplácí. Mezi třetí a sedmou minutou tempo hry klesá, několikrát je odražen soupeřův útok, Vojta Hárovník se blíže podívá na mantinel a Aleš Mach vystřihne pěknou sólo jízdu hřištěm, v jejímž závěru ale bohužel soupeř dotahuje na 5:3. Poslední tři minuty se stav již nemění, známé odpočítávání a gong znamenají naší výhru.

Autor: Monika Hendrychová

 

Aktuality

  • 26. 10. Podzimní prázdniny Z důvodu podzimních prázdnin se nekonají následující tréninky: 29. října - starší žáci a dorostenci, 30. října - přípravka, elévové a mladší žáci.
  • 19. 2. Jarní prázdniny Z důvodu probíhajících jarních prázdnin jsou v tomto týdnu (19. - 25. února) pozastavené tréninky všech mládežnických kategorií v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi.
  • 12. 8. Termíny soustředění v roce 2018 I v příštím roce se naše soustředění mládeže uskuteční v Neveklově. Junioři, dorostenci a starší žáci v termínu 28.7. - 4.8.2018. Přípravka, elévové a mladší žáci v termínu 4.8. - 11.8.2018.

důležité termíny
floorball player
gólmani
info pro nováčky