fb  cfbu  fbplayer

Muži B / 19.11.2017 / Beroun

Muži B // 19.11.2017 // Beroun

Po 14 dnech se Béčko opět vrátilo do Berounského Edenu, kde se tentokrát postavilo celkům Praha Panters D a Lisboa 99. V menším počtu hráčů a tedy i kompaktnější sestavě dokázalo oba své soupeře celkem pohodlně přehrát.

V odpoledním zápase na nás čekali Panteři. S předpokladem zápasu v nízkém tempu jsme se v první třetině příliš neprosazovali. Mezihra nám nevycházela a kolem poloviny hřiště jsme ztráceli velké množství balonků. I tak jsme ale po gólu Šimáněho (1+1) z přesilovky po prvních dvou minutách vedli. Soupeř ale velmi rychle srovnal. 1:1. Do druhé třetiny jsme šli s apelem na zklidnění hry na holích a to se nám dařilo naplnit: Koníček (1+0) se trefil přesně už po minutě a půl. Panteři ale opět odpověděli a srovnali na 2:2. Nabídl nám ale další dvě přesilovky, z nichž jednu zúročil Veselka (1+0) po asistenci Nejedlého (0+2). Závěr zápasu měl ale být ještě velmi dramatický, když střelec Ších (0+1) poslal dvě minuty před koncem tým do oslabení po zbytečném zákroku na půlící čáře. Následná svědomitá hra čtyř proti pěti dovedla tým až k zisku tří bodů.

Ve večerním zápase jsme narazili na tým Lisboa 99. Soupeře jsme už znali z našeho předchozího působení v soutěžích. Dle očekávání tak soupeř pouze čekal, co vymyslíme. My v první části vymysleli a zorganizovali 2 branky. Po jednom gólu Veselka a Jandourek. Soupeř čekal na naše chyby. Mnoho jsme jich ale nedělali. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe opět my. Diktovali jsme tempo hry a vytvářeli jsme si i něco málo šancí. Lisboa stále nejvíce hrozila z protiútoků, které beci špatně rozebírali. Veselý a Jandourek (2+1) však každý opět přidali po jedné brance a mohli jsme hrát i nadále v klidu. Do konce třetí periody soupeř snížil na 1:4; Po přečíslení se po zmatku v prostoru brankoviště prosadil soupeřící útočník pozorující situaci zpoza branky odkud ve správný čas vyrazil na zteč.

Závěrečnou třetinu nedělního klání začal soupeř dle očekávání velmi aktivně s vidinou zvrácení dosavadního průběhu ve vlastní prospěch. Jejich snažení však řekl důrazné ‘ne’ náš obránce Antonín Dalibor, který zaznamenal v zápase více než 12 zblokovaných střel. Výrazně tak pomohl brankáři Novotnému, který jinak chytal bezchybně. Druhý obránce Koníček (0+1) naopak výrazně pomáhal svými úniky podpořit útok. V jednom z nich naservíroval Veselému prázdnou branku a ten pak zkompletoval hattrick. Velmi dobře se v útočném snažení vedlo i třetímu bekovi Šimáněmu (0+1), v branku ho však nepřetavil.

Soupeřovy breaky ale naši beci řešili pořád stejně špatně a soupeř z toho opakovaně těžil a dotahoval se. Naštěstí přidal Veselý (4+1) další branku a zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce a domů si tak odvezli 3 body i z druhého zápasu.

Jako B-Borec byl tentokrát týmem zvolen již zmíněný obránce Dalibor. A to především za výkony v druhém zápase. Jeho hra se oproti minulém tunaji výrazně zlepšila. V neděli béčko ukázalo, že umí i střílet góly a vyhrávat. Nicméně sestava si postupně sedá a hráči si na sebe teprve zvykají. Postupné zlepšování herního projevu ale pozorujeme. Doufejme, že tento trend vydrží i do dalšího turnaje, kde potkáme ForTel TJ Kobylisy C a FBC Lions Mladá Boleslav.