fb  cfbu  fbplayer

Muži "B" - 28.1. 2017

Závěrečná selfie ze šatny

V nedělním mlhavém odpoledni na nás v Berounském Edenu čekaly dva zápasy. Tým opět nepřijel v plné síle. Zato mu byly posilami "áčkaři" Matěj Vlach a Miloš Beer. Pojďme si přiblížit, jak jsme si nakonec vedli.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti papírově výrazně silnějšímu Tatranu C. Jedná se o tým složený z juniorů občasně doplněných o hráče z A týmu a na výsledcích to je více než zřejmé. Tatran je v čele s náskokem 30 bodů před druhým VŠSK MFF Praha. V kolonce vstřelených branek jim po 10 odehraných utkáních svítilo číslo 92. Favorit zápasu byl tedy jasný. My jsme nicméně nepřijeli prohrát, jak víme z historie, David občas Goliáše porazí!

Bojovně naladěni jsme se rozcvičili, abychom pak zjistili, že Tatran nemá brankáře. Bojovná nálada se postupně rozplynula v prostoru mezi střídačkami, kde se soupeř hádal, kdo si půjde do brány sednout, aby se utkání mohlo odehrát. Po chvíli ale přišel skutečný brankář a my rozhozeni, bez pokřiku, zahájili utkání vyhraným buly. Soupeř na nás víceméně překvapivě okamžitě nevyrukoval s vytaženým blokem, ale čekal, co se bude dít. Po prvních pár výměnách balonku nám došlo proč. Na vlastní polovině nám míčky bez sebemenších problémů odebíral a zakládal postupné protiútoky, ze kterých si během prvních dvanácti minut vytvořil tříbrankový náskok.

Druhá třetina vypadala velmi podobně jako ta první. Soupeř v podstatě nestřílel ze vzdálenosti větší než 2 metry od branky. Míček si kolem nás strkali, dokud se jim neodkryla branka. Často využívali hry v šesti, tedy s odkrytou klecí, na kterou se nám dokonce podařilo několikrát vystřelit. Neúspěšně.
Do závěrečné periody vstoupil soupeř ještě laxněji než do předchozích dvou. To se podařilo využít útočné dvojici Jandourek – Dalibor Matěj a poprvé se rozvlnila síť i za soupeřovým brankářem. Na to soupeř odpověděl ještě třemi góly. Skóre těsně po polovině třetiny ještě dvakrát upravil Dalibor do prázdné branky. Se svými dvěma zásahy tak zůstal jediný z mančaftu, kdo dokázal prázdnou branku trefit.
Soupeř odehrál něco málo přes třetinu času bez brankaře. Ještě o něco víc jsme, ač se to nemuselo hned zdát, hráli my na balonku. Směrem na soupeřovu branku jsme vyslali kolem 20 střel, a přesto, že byla třetinu zápasu odkrytá, jsme do ní nebyli schopni balon dostat.

Floorball Club FALCON B 3:10 Tatran Střešovice C U23
Branky (asistence): Jandourek (Dalibor M.), Dalibor M. (bez asistence), Dalibor M. (bez asistence).

Ve druhém zápase jsme měli narazit na tentokrát slabšího soupeře. V 19:30 se tak i stalo a utkání proti Floor Maniacs Mělník B začalo hned několika našimi šancemi. Přestože si brankář nebyl svými zákroky vůbec jist, a míčku se, jak se zdálo, bál, my nebyli schopni ho prostřelit. Málem z toho už tradičně těžil soupeř góly v naší síti. Naštěstí pohotové zákroky obránců a brankáře Nováka držely skóre na nule. Prach rozvířil až Nejedlý, když po nahrávce od Koníčka uklidil balon k tyči. O tři minuty později však soupeř doslova z ničeho vyrovnal na 1:1. Naše odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat a o dvě minutky později nás Rydlo poslal zpátky do vedení.

Druhá třetina přinesla změny v sestavě a další dva góly, po jednom na každé straně. Ten náš, když Vlach ve vlastním oslabení dotlačil balonek do branky i s brankařem. Soupeřův padl smolně 3 vteřiny před sirénou.
Třetí třetina měla rozhodnout, co už dávno vzhledem ke kvalitě týmu mělo být rozhodnuto. Klid na hole naštěstí už ve čtvrté minutě přinesla opět spolupráce Koníčka a zakončujícího Nejedlého.

Floor Maniacs Mělník B 2:4 Floorball Club FALCON B
Branky (asistence): Nejedlý (Koníček), Rydlo (Koníček), Vlach (Jandourek), Nejedlý (Koníček).

B-Borcem byl již podruhé zvolen vynikající brankář Novák.