ig   fb   cfbu   exesport

Muži B si na úvod sezóny připsali tři body🤝

Muži B

O víkendu naše mužské béčko zahájilo svou sezónu úvodními utkáními, ve kterých se utakali s  TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY D a FLORBAL NERATOVICE.

V úvodním utkání nás čekal TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY D a hned začátek utkání jsme si nenechali utéct a vytvářeli jsme tlak na soupeře. To přineslo odměnu hned po minutě a půl hry kdy se po krásné nahrávce Antonína Dalibora napříč celým hřištěm prosadil Dominik Vališ a my tak poprvé šli do vedení. Soupeř bohužel nenechal na svou odpověď dlouho čekat a zanedlouho byl tak stav opět srovnán. Stále jsme však byli aktivnějším týmem a opět jsme to byli my, kdo šel do vedení po gólu Ondřeje Veselého, který si našel míček mezi hráči soupeře před brankou a zvyšoval tak na 2:1.🥅

I ve druhé třetině jsme byli lepším týmem ovšem nepřesnost v zakončení ukončila nejednu slibně se rozvíjející akci. Nakonec se však gólový přínos přeci jen objevil. Matyáš Bočan zvyšoval na 3:1 a dal nám tak dvou gólový náskok, který jsme ovšem dlouho neobhájili a soupeřovi rychlé dva góly nastavily opět nerozhodný stav. Závěr třetiny, ale přeci jen patřil nám a po brance Josefa Dalibora a ukázkovém sólu zakončeném gólem Matyáše Bočana jsme ukončili druhou třetiny jako vedoucí tým.🔝

Hned z kraje třetí třetiny zvyšoval na již 6:3 raketovou střelou od mantinelu Prokop Váňa a my si tak budovali větší náskok na soupeře. Od této chvíle se hra začala více kouskovat a mohli jsme vidět spoustu oslabení na obou stranách, ze kterých těžil především soupeř, který snížil na 4:6 a následně na 5:6. Závěr zápasu jsme si i navzdory těmto snižujícím gólům pohlídali a Matěj Dalibor ještě uklidňoval tým zvýšením rozdílu na dvě branky. Takto zápas i skončil - výhra 7:5.✅

Do druhého utkání jsme vstoupili proti FLORBAL NERATOVICE a očekávána byla velká bitva. Opět jsme nezačali vůbec špatně a vytvářeli si velké množství šancí ovšem gól ne a ne přijít. Když už to vypadalo, že se ujmeme vedení, tak Vališovu střelu po překonání gólmana vyrazil obránce soupeře z brankové čáry a stav byl tak stále 0:0. Nakonec jsme to nebyli my kdo se ujal vedení nýbrž soupeř a my tak poprvé byli v pozici, kdy je potřeba stáhnout náskok soupeře‼️

To se povedlo až ve druhé třetině kdy backhandem ze vzduchu krásně trefil balónek Prokop Váňa a bylo tak srovnáno. Nyní se však začaly projevovat naše chyby v obraně kdy měl soupeř příliš mnoho času s míčkem v okolí naší branky a po vytočení zpoza branky uklízel míček za záda našeho gólmana. Krátce poté vyšla soupeři ještě jedna akce a rozdíl tak byl již dvě branky. Ještě před koncem třetiny jsme se i my prosadili a opět to byl Prokop Váňa, který si tak připsal již svůj třetí přesný zásah ve dvou zápasech.💪

Ve třetí třetině zápas pokračoval ve stejném tempu a nás stále trápila koncovka. Navíc soupeř, který dobře kombinoval, dostával příliš prostoru na ose hřiště pro špatném obraném rozebrání hráčů a po crossové nahrávce z rohu v krátkém časovém sledu vstřelit téměř indentické dva góly. Pět minut před koncem zápasu nám ještě proměněným trestným střílením dal naději na body Kryštof Pospíšil, ovšem tento gól se ukázal být pouze upravujícím skóre a zápas tak skončil prohrou 3:5.❌

Z úvodního víkendu si tak béčko odváží solidní tři body do tabulky a závěrem nesmíme zapomenout vyzdvihnout skvělý výkon našeho gólmana Martina Vocílky, který v obou zápasech předvedl parádní výkon a zastavil nejen spoustu střel soupeře, ale i dvě tresné střílení💙