fb  cfbu  fbplayer

Muži “B” v Berouně - 4.11.2017

Týmová selfie ze šatny

Autor článku: Matěj Dalibor

Naši dorazili v poměrně hojném počtu a s neméně různorodou soupiskou. Jakožto pořádající je čekaly až odpolední zápasy. V nich postupně narazili na Kubánský Klan a Black Dragons.

Floorball Club FALCON B 7:5 IBK Kubánský Klan C

Chvíli po druhé hodině odpolední se s břichy plnými berounských gastronomických zázraků pustili také do Kubánského Klanu. Začátek zápasu vypadal velmi dobře. Hned v prvním střídání se mladší z bratrů Daliborů dostal do šance, svoji otočku kolem branky však nedotáhl a na gól jsme si tak museli ještě počkat. Soupeř byl však rychlejší, zaváhání obrany potrestal a od třetí minuty vedl. Na naši odpověď se však nenechalo dlouho čekat. Po individuální akci se v začátku páté minuty prosadil Rydlo. Toho o další čtyři minuty později napodobil Jandourek. Další branky už do první sirény nepřibyly. V polovině druhé třetiny, která už byla ze strany našich borců oproti první o poznání klidnější, se gólově prosadily oba celky. Těsně před koncem druhé dvanáctiminutovky přidal Lexa ještě jeden zářez. Do šaten se šlo s těsným skóre 2:3.

Jak trenéři rozhodli o přestávce před závěrečným dějstvím, ve hře se měl objevit i Slezák. Ten se po prvním střídání objevil i v kolonce střelců, když bezstarostně propálil brankáře domácích, a zvýšil rozdíl na dvě branky. Nicméně konec zápasu a vysněné tři body byly ještě daleko. Rozdíly výkonnosti mezi jednotlivými pěticemi se v průběhu zápasu postupně prohlubovaly a soupeř se tak dostával více do hry. Z tlaku těžil ve třetí třetině v rychlém sledu hned dvakrát. Z poměrně bezpečného náskoku tří branek byl najednou stav vyrovnaný.

Časoměřič ohlásil poslední minutu zápasu a soupeř udeřil. “Pojedeme domů opět bez tří bodů?” ptali se pohledem na výsledkovou tabuli zmožení hráči, když trenér svolával poradu před závěrečným útokem. Oznámil týmu pět statečných, vsadil na mladou, dravou krev, a šlo se do finále. Sázka se mu vyplatila už po odehraných dvaceti sekundách hry. Opět bylo Béčko na koni. Přesněji na Koníčkovi, protože právě on byl autorem rozdílového gólu. Samotný závěr zápasu zkusil soupeř bez brankáře. Toho opět využil Koníček a upravil na konečných 7:5.

Branky (asistence): Tomáš Rydlo (Michael Novák), Josef Jandourek (Vojtěch Ších), Matouš Lexa (Miloš Beer), Matouš Lexa (Daniel Šimáně), Marek Slezák (Matouš Lexa), Patrik Koníček (Matouš Lexa), Patrik Koníček (Petr Nejedlý)

SK Black Dragons 5:2 Floorball Club FALCON B

Do druhého zápasu trenéři mírně zamíchali sestavou. Po rozpačitém výkonu Antonína Dalibora v prvním zápase, naskočil na jeho post beka zpátky do hry Beer. Dále se pokračovalo na tři útoky a dvě obrany. Začátek zápasu nám opět vyšel. Podobně jako Rydlo v prvním zápase se prosadil i Nejedlý, vytočil se od mantinelu a hbitě zakončil. Ale ani v tomto případě na sebe reakce soupeře nenechala dlouho čekat. Přesně se trefil hned dvakrát za jedinou minutu. Do hry nás ke konci první části vrátil pohotovou ranou Novák, kterému se v Berouně výjimečně dařilo, což po zápase spoluhráči i trenér potvrdili. To bylo ale ze strany mužů B vše.

Zápasy mají bohužel části tři a v těch následujících dvou nesourodou sestavu podpořenou točením třech útoků ke dvěma obranám soupeř jednoduchou a přímočarou hrou přehrál.

Poslední šanci jsme měli ve chvíli, kdy Matěj Dalibor vybojoval už druhou obyčejnou přesilovku. Tu ale jeden z domácích nebyl ochoten přijmout a po krátké diskusi s rozhodčím si přisedl ke spoluhráči na trestnou, a poslal tak svůj tým do tří. V přesilovce se ale kluci vyloženě trápili. Málo střel, chyběla souhra. Při ani po přesilovce už góly nepadaly. Tři body tak nakonec brali domácí.

V šatně po odehraných zápasech proběhlo hlasování o historicky prvního B-Borce. Se šesti hlasy zvítězil Miloš Beer. V těsném závěsu skončil Lexa, který byl vidět především v druhém zápase, kde vyčníval především svojí bojovností. Za pozornost stojí, i přesto, že nezískal v hlasování žádný hlas, výkon brankáře Dömeho, který podpořil svými zákroky nepříliš blyštivé výkony obránců.

Branky (asistence): Petr Nejedlý (Patrik Koníček), Michael Novák (bez asistence)