fb  cfbu  fbplayer

Muži dvakrát za jedenáct

Muži A po turnaji v Berouně

Pro většinu z mužského áčka byla náplň sobotního dne jasná - pořadatelství turnaje v Berouně, na kterém se střetli s Prague Tigers B a IBK Kubánský Klan. Účast na turnaji museli tentokrát kvůli zranění oželet Seidl a Váňa.

FBC Falcon - Prague Tigers B 11:2

Od začátku zápasu jsme chtěli napadat rozehru soupeře a těžit z jeho případných chyb. To se vcelku dařilo a ve čtvrté minutě jsme šli díky Novotnému do vedení. Kombinace aktivní hry, lepšího pohybu a důsledného bránění nám po první třetině zajistila vedení 4:0 po trefách Šícha, Daniela Budáče a ještě jednou Novotného. Jak je ale naším špatným zvykem, nechali jsme se vedením trochu uspat a Tigers hned v úvodu druhé třetiny vstřelili dvě branky. Na druhý gól ovšem rychle odpověděl Janáček a pak už jsme Tygry do hry nepustili. Za zmínku ještě stojí zkompletované hattricky Novotného a Daniela Budáče a také premiérová trefa Davida Budáče v mužském dresu.

Branky a asistence: 4. František Novotný (Matouš Lexa), 9. Jakub Ších (Martin Tůna), 10. Daniel Budáč (Jakub Ších), 14. František Novotný (David Janáček), 18. David Janáček (Matouš Lexa), 26. František Novotný (David Janáček), 29. Daniel Budáč, 36. David Budáč (Tomáš Hodek), 41. Daniel Budáč (Jakub Hlaváček), 42. Matouš Lexa, 42. Jakub Ších (Martin Tůna) - 16. Vilém Bodlák (Matěj Černík), 18. Václav Štochl (Tomáš Táborský)

FBC Falcon - IBK Kubánský Klan 11:8

Borci Kubánského Klanu měli před naším vzájemným zápasem lepší postavení v tabulce a také první zápas, který sehráli s Bučis Teamem (jeden z favoritů soutěže) vzbudil pozornost. Dlouho v něm totiž vedli a Bučis dokázal vedení strhnout na svojí stranu až ve třetí třetině. Očekáváli jsme tedy minimálně vyrovnanější bitvu než v zápase s Tigers. Průběh první třetiny byl ovšem celkem podobný té první z úvodního zápasu. Vytvářeli jsme si víc šancí i díky větší prostupnosti obrany Kubánského Klanu. Skóre otevřel Tůna, následovaný Janáčkem a Hodkem. Klan se poprvé prosadil až na konci první třetiny, když se po našem nedůrazu prosadil Pavlík. Druhá třetina začala tak jako skončila ta první - gólem Kubánského Klanu po prakticky stejném nedůrazu. Od té chvíle se roztočil kolotoč šancí na obou stranách, ovšem my jsme byli v zakončení efektivnější a šli do vedení 6:2 po gólech Daniela Budáče, Janáčka a Novotného.Stav po druhé třetině nakonec 8:4 a dál se pokračovalo hodně otevřeně. Obranou se oba týmy moc nezabývaly a po malém extempore ve třetí třetině se zápas ještě zdramatizoval. Po třech slepených brankách Kubánského Klanu náš náskok zhubnul, ale nakonec se nám podařilo udržet tříbrankový odstup.

Branky a asistence: 3. Martin Tůna (Jakub Ších), 9. David Janáček (Tomáš Hodek), 11. Tomáš Hodek (David Janáček), 19. Daniel Budáč (Jakub Ších), 23. David Janáček (Matouš Lexa), 25. František Novotný (Jakub Ších), 29. Tomáš Hodek (David Janáček), 30. František Novotný, 34. Martin Tůna (Jakub Ších), 37. Matouš Lexa (Patrik Koníček), 39. Patrik Koníček (Tomáš Hodek) - 13. Jonáš Pavlík (Lukáš Fiala), 16. Pavel Šusta, 27. Pavel Šusta, 28. Vojtěch Krsek (Jonáš Pavlík), 38. Matouš Tichý (Lukáš Fiala), 39. Vojtěch Krsek (Matouš Tichý), 40. Miroslav Kotas (Petr Kminiak), 45. Jonáš Pavlík (Lukáš Fiala)

Sestava: Tomáš Kudera, Michal Novák - Daniel Budáč, Matěj Vlach, Miloš Beer, Patrik Koníček - Martin Tůna, Jakub Ších, Jakub Hlaváček, David Janáček, Matouš Lexa, František Novotný, Tomáš Hodek, David Budáč