fb  cfbu  fbplayer

Muži hráli znovu v Berouně

muži "A"

Do Berouna, po více jak měsíci bez zápasové praxe, odjel „A“ tým s touhou získat do tabulky dalších 6 bodů. K týmu se po zranění připojili obránci Seidl s Váňou, naopak jsme v sestavě postrádali útočné „trojháčko“ Hodek – Hlaváček a emigrant Houska. Zda se to našim nejzkušenějším povedlo se pojďme podívat v následujících řádcích.

TJ Sokol Královské Vinohrady C – Floorball Club FALCON  7:5

K rannímu utkání od 9:00 jsme nastupovali s pokyny nepropadnout především v úvodní třetině a dostat se zpět po dlouhé pauze do zápasového tempa. Mít možnost si hrající trenér Ších před zápasem vsadit, bral by slušný balík. Jeho hlavním apelem na tým bylo neprohrávat po 1. třetině 3:0. A jak zahajovací dějství skončilo?! 3:0!!! Nestíhali jsme rychlé útočné výpady soupeře, nebyli schopní se dostat do zakončení ohrožující branku, nešlo zkrátka nic. Do druhé třetiny jsme tedy nastupovali s lehce pozměněnou sestavou, kdy se do hry zapojili do té doby sedící Vlach, Váňa a David Budáč. Překvapením bylo vysunutí Váni na pravé křídlo do 1.formace, které přineslo do hry částečné oživení. V této časti zápasu se nám dvakrát povedlo skórovat zásluhou obránců Seidla a Budáče, především Seidlova individuální akce stála za pozornost, kdy dokázal po levé straně všem uniknout a střelou k tyči překonal soupeřova brankáře. Bohužel stejnou porci gólů vstřelil i tým Vinohrad, druhá třetina tak skončila remízou 2:2.  V úvodu třetí třetiny nám soupeř odskočil na rozdíl 4 a dokonce i 5ti branek (7:2) a vše se zdálo být zcela ztracené. To už bylo i moc na Kuderu, který tak přenechal místo v brance Novákovi. Jenže po dalších dvou minutách hry se nám po jednodotykové akci Ších-Váňa-Tůna-Ších podařilo skóre opět snížit. 7 minut před koncem byl zároveň s hráčem soupeře vyloučen i náš Novotný (kterému děkujeme za přispění do kasy za nesportovní chování) a hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách. Prostor na hřišti vyhovoval především našemu týmu a zásluhou Janáčka po přihrávce Šícha, jsme snížili na 4:7. Od této chvíle zbývalo do konce zápasu 5 minut a my přistoupili na hru v šesti. Tu si především užíval mladý brankář Novák, který se značně zapotil při pravidelné štaci brána-střídačka-brána. Hráčům v poli se hra v šesti dařila, bohužel se zmohli už jen díky Šíchově střele z pravé strany na korekci skóre a výsledek zápasu tak skončil poměrem 7:5.

21:37 Daniel Budáč (Jakub Ších), 25:48 Jan Seidl (Miloš Beer), 34:30 Jakub Ších (Martin Tůna), 39:40 David Janáček (Jakub Ších), 42:34 Jakub Ších (Martin Tůna)

Floorball Club FALCON - FAT PIPE florbal Chodov B  14:5

Ve druhém zápase dne jsme chtěli odčinit prohru z ranního zápasu, a tak jsme do zápasu nastoupili se sestavou, kterou jsme zakončili úvodní zápas. Snažili jsme se napadat soupeřovu rozehrávku už od branky soupeře a nedat mu tak žádný prostor ke kombinaci. To se nám dařilo a i díky rychlým přechodům do útoku se nám podařilo v první třetiny vstřelit krásných 6 gólů. Jednu vadu na kráse to ovšem mělo. Zapomněli jsme bránit a přistupovat důrazněji před brankou k soupeři, což eskalovalo i ve 4 balonky v naší síti. Pro oko diváka krásný zápas, pro hráče a trenéry noční můra. Věděli jsme, že musíme být důrazní, trpěliví a nesmíme polevit ve hře dopředu. Měli jsme za úkol soupeře utahat dlouhými míčky a to se nám i povedlo. Ke druhé a třetí třetině už toho není moc k napsání. Hrálo se především před brankou Chodova, který se od poloviny zápasu do útoku dostával velice zřídka.  Ve druhé třetiny jsme si tedy vybudovali luxusní náskok 11:5 a v té třetí ho poklidnou hrou navýšili na konečných 14:5.

05:17 David Janáček (Jakub Ších), 05:30 Matouš Lexa (Miloš Beer), 07:27 Tomáš Rydlo (Daniel Budáč), 09:13 Jan Seidl, 10:33 František Novotný (David Janáček), 14:25 David Janáček (Matouš Lexa), 16:20 Jan Seidl (Matouš Lexa), 20:23 Daniel Budáč (Jakub Ších), 24:46 Martin Tůna (Jakub Ších), 26:44 Martin Tůna (Daniel Budáč), 29:40 Martin Tůna (Jakub Ších), 36:11 Jakub Ších (Martin Tůna), 41:51 Matouš Lexa (František Novotný), 43:00 David Janáček (Daniel Budáč)