fb  cfbu  fbplayer

Muži „A“ podruhé v Regionální lize

muži "A"

Autor článku: Matěj Dalibor

První říjnový den našim mužům přinesl druhý turnaj, tedy třetí a čtvrtý zápas v Regionální lize. Po ledové sprše z první turnaje sezóny jsme tentokrát od zápasů očekávali zlepšení herního projevu a hlavně bodový zisk.

FKÚ Ovocné Báze - Floorball Club FALCON   6:9

V ranním zápase jsme se střetli s FKÚ Ovocné Báze. Do zápasu jsme vstoupili lépe, když se již v páté minutě trefil po spolupráci s Novotným Hlaváček. Zbytek první třetiny pokračoval v naší režii tak, jak jsme očekávali - soupeř hrál na dlouhé nahazované míčky, které se naší obraně dařilo sbírat. Důležitým momentem pak byl samotný závěr prvního dějství, kdy jsme si u sudího oprávněně vyžádali vrácení času o dvě sekundy a tím i opakování standartní situace v blízkosti soupeřovy klece, kterou Janáček proměnil v náš třetí gól. Do druhé třetiny jsme tedy vstupovali spokojeně s výsledkem 1:3 v náš prospěch. Ve druhé části jsme se trefili opět třikrát, jmenovitě Janáček, který tak završil hattrick, dále Hlaváček a Tůna. Do třetí třetiny nastoupil místo zraněného Františka Novotného, který se po zápase od týmu odpojil s bolavým kotníkem, mladý Ondřej Pajer. Ten přinesl do hry příjemné oživení a ihned se gólově prosadil. A to hned dvakrát, kdy oba góly dělilo pouhých 67 sekund. Skóre se na naší straně zastavilo na čísle 9 po již čtvrtém příspěvku Davida Janáčka. Po vlastních chybách v třetí části jsme však nebyli schopni udržet si příznivější čísla v kolonce obdržených gólů - závěrečnou třetinu jsme prohráli 4:3, i přesto je potřeba vyzdvihnout výkony gólmana Tomáše Kudery, který soupeře držel zkrátka. Dále zmíním Pajera, který dokázal takzvaně ‘naskočit do rozjetého vlaku’ a soupeři svou drzostí nadělil dvě branky. Nemohu samozřejmě opomenout ani autora čtyř gólů Janáčka.

branky (asistence): 04:09 Jakub Hlaváček (František Novotný), 13:12 David Janáček (Jakub Ších), 14:59 David Janáček (Tomáš Hodek), 24:00 David Janáček (Tomáš Hodek), 24:52 Jakub Hlaváček (Jakub Ších), 25:40 Martin Tůna (Tomáš Hodek), 31:04 Ondřej Pajer (Jakub Hlaváček), 32:11 Ondřej Pajer(Jakub Ších), 44:21 David Janáček (Jakub Ších)

Floorball Club FALCON - FbK WILDCATS Praha   3:5

Druhý zápas měl být o poznání jiný. FbK WILDCATS Praha měli býti soupeřem florbalově i fyzicky vyspělejším než náš ranní sok. K naší spokojenosti jsme se však otěží v úvodu utkání chopili my a s náskokem tří gólů a úsměvem ve tvářích jsme po první třetině oddychovali v rohu hřiště a říkali si, že hlavně musíme vydržet. Opak byl ale v následujících minutách realitou. WILDCATS vytáhli drápky a pressing až na třičtvrtiny hřiště, a nám se nedařila rozehrávka. Na střelecky aktivního Hodka si soupeř už také dával pozor a jeho pokusy končily nezdarem. Podobně na tom byl i z prvního zápasu namlsaný Janáček. Během prvních tří minut bylo z tříbrankového rozdílu těsné vedení 3:2. Střední periodu oba týmy nakonec ukončily se třemi vstřelenými brankami. Do třetí třetiny jsme vstupovali s odhodláním zápas strhnout zpět na naši stranu nebo ho alespoň dotáhnout do samostatných nájezdů. Soupeř byl ale proti. Obránci nebyli schopni přes vysunutý blok rozehrát a tým hostí navíc přidal další dva góly. Nepomohl ani oddechový čas, či menší změny v sestavě. V závěrečné minutě jsme si sice ještě zkusili přesilovou hru, ta ale nemohla zvrátit vývoj zápasu v náš prospěch. Nakonec se nekonala ani kosmetická úprava skóre a zápas jsme tak prohráli 3:5. Za nás nejlépe odehráli zápas kapitán Ších, gólman Kudera a dvougólový střelec Hodek.

branky (asistence): 04:40 Tomáš Hodek (Martin Tůna), 10:24 Tomáš Hodek, 13:53 Jakub Hlaváček (Jakub Ších)