fb  cfbu  fbplayer

Muži „A“ poprvé v novém roce

muži "A"

V sobotu mužské „áčko“ odehrálo první dva zápasy tohoto roku.

Na úvod nás čekal papírově slabší soupeř – Hlásná – DDM Praha 10 B. Úvod utkání byl z našeho pohledu velice kvalitní, od začátku jsme hráli v útočném pásmu a vytvářeli si tlak. Skóre otevřel prvním brankou v mužském „A“ týmu nováček v sestavě Martin Jirka. O necelé dvě minuty později se po asistenci Prokopa Váni prosadil David Janáček. Bohužel „Falconi“ začali ztrácet v osobních soubojích a do konce třetiny svítil na tabuli stav 2:2. V druhé třetině se hra přelévala ze strany na stranu, bezesporu bylo k vidění mnoho dramatických a oku diváka lahodících momentů. Hlásná sice přidala dva góly, ale ke konci třetiny se znovu prosadil Janáček a snížil na 3:4. Do poslední třetiny místo Novotného nastoupil Hodek, který měl pravděpodobně oživit hru dopředu. Mužstvo bylo namotivováno otočit nepříznivý výsledek a aktivně vstoupilo do závěrečné fáze. Naneštěstí Daniel Budáč, který je známý svou tvrdou a důraznou hrou, ačkoliv k ní nemá fyzické předpoklady nadělil svému týmu danajský dar v podobě trestu na 5 minut za hrubost. Naštěstí během tohoto oslabení vstřelil tým Hlásné pouze jeden gól. Tři minuty před koncem zápasu panoval pro nás nepříznivý stav 5:6, využitý timeout a hra v šesti přinesla svoje ovoce a Matouš Lexa předvedl svoje střelecké kvality a prosadil se pohlednou střelou pod horní tyč. Florbalový bůh a rozhodčí nám nepřáli a devět sekund po vyrovnávací brance unikl hráč Hlásné po levé straně hřiště a Matěj Vlach ho sporným zákrokem zastavil, rozhodčí nařídil samostatný nájezd. Hlásná tuto příležitost využila a Falcon znovu prohrával o jednu branku. Opětovné odvolání brankáře nepomohlo a v prvním zápase jsme podlehli 6:7. Za zmínku ještě stojí produktivní výkon Davida Janáčka, který ke dvěma brankám přidal stejný počet asistencí.

Floorball Club FALCON - HLÁSNÁ - DDM PRAHA 10 B     6:7

branky (asistence): 04:06 Martin Jirka (Jakub Ších), 05:31 David Janáček (Prokop Váňa), 27:50 David Janáček (Matouš Lexa), 36:08 Martin Tůna (Jakub Ších), 40:04 Jakub Ších (David Janáček), 43:26 Matouš Lexa (David Janáček)

Druhý zápas jsme odehráli proti třetímu týmu tabulky – T.B.C. Králův dvůr B. Do tohoto utkání již ze zdravotních důvodů nezasáhl Hodek, ale těsně před rozcvičkou se k týmu připojil Patrik Koníček, který do té doby plnil své hráčské povinnosti v mužském týmu „B“.  Trenéři o pauze nezaháleli a do dalšího zápasu připravili improvizovanou sestavu, tedy s ohledem na výsledek bych upravil terminologii a sestavu označil spíše jako inovovanou. Do utkání nastoupili tři útoky a dvě obrany. Již v první minutě se prosadil Janáček, ale královédvorští florbalisté zabrali a otočili na 1:2. V desáté minutě Lexa zavelel svou brankou na 2:2 k obratu a o deset minut později byl stav 8:2 v náš prospěch. Soupeřící tým se na moc nezmohl, sice přidal další dvě branky, ale Falcon kontroval čtyřmi. Po zaslouženém a odpracovaném výkonu jsme vyhráli 12:4. Jak praví ekonomická teorie, inovace je cestou z recese a toto pravidlo se potvrdilo. Inovované útočné trojice disponovali kvalitní kombinační hrou, která byl doplněna pohlednými individuálními akcemi, což vedlo ke změně herního projevu a zasloužené výhře. Opět se sluší zmínit kvalitní osobní výkony, hattrickem se na výsledku podílel Lexa (3+1) a Janáček (3+0), do překvapivé role vrchního nahrávače se pasoval Novotný (1+4).

T.B.C. KRÁLŮV DVŮR B - Floorball Club FALCON     4:12

branky (asistence): 00:31 David Janáček (Jakub Hlaváček), 09:01 Matouš Lexa (František Novotný), 11:34 Martin Tůna (Martin Jirka), 12:21 Jan Seidl(František Novotný), 13:22 Jakub Hlaváček (Jakub Ších), 15:58 David Janáček (Jakub Hlaváček), 16:19 Matouš Lexa (František Novotný), 19:45 Jakub Hlaváček (Jakub Ších), 29:23 Matouš Lexa (Martin Tůna), 38:47 David Janáček (Matouš Lexa), 41:32 František Novotný (Jan Seidl), 44:07 Martin Jirka(František Novotný)