ig   fb   cfbu   exesport

Ohlédnutí za Prague Games 2020

Dorostenci

Od středy 8.7. až do soboty 11.7. jsme se s týmem dorostenců zúčastnili turnaje Prague games, který se už tradičně koná na začátku letních prázdnin.

Na turnaj jsem se přihlásili hlavně kvůli velké účasti zahraničních týmu na předešlých ročnících. Zejména švédských celků, se kterými je vždy zajímavé poměřit síly a zápasy, které proti nim odehrajeme pro nás mají velký přínos.

Kvůli letošní mimořádné situaci do Česka bohužel žádné zahraniční týmy přicestovat nemohly, a tak se turnaj, k našemu zklamání, odehrál pouze za účasti českých týmu. Turnaj nám ale i za těchto podmínek mohl nabídnout velmi atraktivní zápasy s předními českými týmy a takovýchto zápasu se nám v sezóně moc nenaskytlo.

Do turnaje jsme vstoupili ve středu zápasem s Náchodem, který v dorostencích hraje 1. ligu. Zápas se téměř po celý čas odvíjel velmi vyrovnaně, soupeře jsme nepouštěli do nebezpečných pozic naši dobrou obranou. V závěr jsme pak vinou individuálních chyb propadli, inkasovali a prohráli poměrem 0:5.

Ve druhém zápase nás čekal papírově o poznání kvalitnější soupeř Florbal Chodov. Z naší strany jsme odehráli velmi dobrý zápas, opět se jednalo o vyrovnané utkání, ve kterém jsme dokázali Chodov v některé části zápasu dokonce přehrát. Kvalita soupeře byla však velká, dokázal využít své šance, a proto jsme bohužel prohráli i druhý zápas 2:4.

Čtvrtek jsme začali zápasem proti Liberci, ve kterém jsme prohráli 1:5. Zápas nám nevyšel, potřebovali jsme prohru rychle hodit za hlavu a soustředit se na večerní zápas proti Mikulovu, ve kterém se mělo rozhodnout o posledním postupujícím do play-off „A“.

Mikulov jsme už od začátku přehrávali a do ničeho nepouštěli, střelecky se nám ale vůbec nedařilo. Skóre bylo dlouho vyrovnané 0:0, v druhé polovině se však prosadil dobrou střelou Plášil a následně do prázdné brány uklízel Pospíšil a zápas byl rozhodnut. Konečné skóre 3:0

Základní skupinu jsme tedy opouštěli na čtvrtém místě. V osmifinále play-off „A“ nám los přidělil Slovan Havířov, který si ve skupině došel pro první místo. Čekal nás tedy těžký protivník. Zápas byl opět velmi vyrovnaný, vycházeli jsme z dobré obrany a snažili jsme se využívat brejkové situace, což se nám povedlo, když se trefil Beneš. Bohužel jsme se nedokázali vyvarovat chyb a soupeř nás dvakrát potrestal a my už žádnou naší šanci nevyužili. Prohráli jsme 1:2 zápas, ve kterém jsme byli, dovoluji si říct, lepším týmem.

Podle turnajových pravidel se týmy, které vypadnou v osmifinále přesouvají do play-off „B“. Byli jsme tedy přeřazeni a naším čtvrtfinálovým soupeřem se stal opět Mikulov. K utkání jsme přistoupili velmi zodpovědně a nedali soupeři sebemenší šanci. Při skóre 11:1 jsme postoupili do semifinále!

Naším soupeřem pro semifinále se stalo Ústí nad Labem. Ústecký soupeř se prezentoval výbornou hrou, kterou měl téměř dokonale zautomatizovanou, proti které jsme nedokázali nic moc vymyslet, a tak jsme si finále nezahráli.

Myslím si, že za naše výkony se nemusíme stydět. Po celý turnaj jsme předváděli dobré výkony a soupeřům nedali nic zadarmo. K tomu abychom mohli porážet silné týmu z velkých klubů potřebujeme naši hru zrychlit, zpřesnit a naučit se hrát pod tlakem. Abychom se zlepšovali potřebujeme takovýchto těžkých zápasů odehrát co nejvíce. Je rozhodně na čem pracovat, ale myslím si, že se neustále zlepšujeme.

Na závěr bych chtěl klukům poděkovat za super turnaj.


 

Autor textu Jakub Hejzlar

info pro nováčky

florbalové vybavení