fb  cfbu  fbplayer

První kolo Poháru České pojišťovny zvládnuto na výbornou

muži_pohár

Náročné 1.kolo poháru zavedlo naše muže na jih Čech, kde během víkendu odehráli čtyři utkání.

Sobotní zápasový program v Sezimově Ústí započal Falcon utkáním proti Sokolu Vodňany. Soupeř začal hned po úvodním hvizdu ohrožovat Kuderu v naší brance, kupodivu se ale jako první prosadil Falcon. Dokonce se tak stalo už po minutě hry. Po na góly bohaté první třetině se už soupeř nezmohl na odpor. Domovinu vodňanského kuřete jsme porazili v poměru 9:2.

Ve druhém zápase se nám postavil další jihočeský soupeř - FBC Vimperk. Tento zápas byl umírněnější, ale stále pod taktovkou Falconu, který soupeře bez větších problémů přehrával. Ke konci zápasu se sice soupeři podařilo vsítit dva šťastné góly za záda juniora Nováka, ale tato nepodstatná úprava výsledku na radosti našich mužů z výhry 7:3 nic nezměnila.

Druhý den bojů ve skupině už postavil před Falcon silnější soupeře, kteří nakonec společně s námi postoupili do 2.kola Poháru ČP. Jako první z rivalů o vedení ve skupině se nám představil 1. FbK Tábor. Zápas byl bohatý na konflikty, fauly a vyloučení. Náš celek valnou většinu hrací doby držel vedení a postupně ho navyšoval. Na konci zápasu si Falconi gratulovali k výhře 8:3 a těšili se na poslední zápas.

Jako poslední ze skupiny se nám postavil Sokol Písek, který, stejně jako Falcon, proplul zbytkem skupiny s maximálním možným počtem bodů. Napínavá bitva, ve které soupeř od poloviny první třetiny, až do začátku třetí vedl o jediný gól. To se však změnilo ve třetině třetí v jejímž průběhu po rychlých brankách na obou stranách skončilo utkání smírně 3:3. Soupeř měl tedy stejně bodů jako Falcon, ale bilance vstřelených a inkasovaných gólů nám zajistila první místo ve skupině.