ig   fb   cfbu   exesport

STARŠÍ ŽÁCI SLAVÍ DALŠÍ POSTUP

stzaci_a_celakovice_2017/2018

Starší žáci „A“ / 25.2.2018 / Čelákovice / 4. Koš

Autor: Vojtěch Ších

Dnes v ranních hodinách se A tým starších žáků sešel v Čelákovicích, aby odehráli svůj již 10. turnaj v této sezóně. Cíl byl naprosto jasný, návrat do 3. koše. Našimi soupeři v dnešním klání byly týmy SK Dvojka Praha, FBK Vosy Praha a ve finále jsme narazili na tým z daleké Dobříše. Pokud jste byli pozorní, všimli jste si, že jsem závěr prozradil ještě před samotným začátkem.

Nominace obsahovala 14 jmen, jediný nezúčastněným a zároveň omluveným byl Šimon Štěpán. Navrátilec po dlouhé nemoci, Adam Kotek, absolvoval turnaj již včera s naším B týmem, kde se prozatím rozehrává.

První zápas proti Dvojce jsem očekával jako velmi úporný boj. Setkávají se zde dva naprosto odlišné herní styly. Týmovost a individualita. Bohužel na soupeře, kterému tým táhnou hráči po individuální stránce vyspělí nejsme příliš dobře vyzbrojeni. Raději hrajeme s týmy, které mají týmové pojetí hry. Dlouhou dobu jsme drželi vyrovnaný stav 0:0, ten jsme porušili až téměř vlastním gólem, který se velmi nešťastně zatřepotal v naší síti. Předcházela mu řada nešťastných náhod a nedorozumění mezi našimi hráči. Následně se povedlo srovnat střelci Klabzubovi, když svou neomylnou ranou vymetl pavouky ze soupeřovy klece. Znovu se na hřišti odehrálo to samé o pár chvil později, jen u naší branky se jako střelec blýskl Radek Blažek. Remíza proti Dvojce byla spravedlivá pro obě strany.

Dlouhá pauza našemu úvodu do zápasu zjevně prospěla. Několik minut po začátku utkání si trenér Vos vybíral oddechový čas již za stavu 5:0 v náš prospěch. Nechali jsme se tímto výsledkem trochu unést a soupeř tak dokázal snížit až na 5:3. Díky změnám v sestavě jsme náskok opět dokázali navýšit a dovedli tak zápas do zdárného konce.

Do vytouženého finále jsme nastoupili proti týmu Dobříše. Díky častému střídání hráčů jsme nepociťovali únavu. Jaké však bylo naše překvapení, když soupeř, který nepřijel příliš početně vybaven, pouze čekal na vlastní polovině na naše akce. Již od úvodu zápasu jsme vedli a jednobrankový náskok jsme si převedli i do druhé půle. Přiostřilo se. Soupeř srovnal a na naší straně byla znát drobná nervozita. Přeci jen byl cíl blízko, a přesto tak daleko. Nepolevili jsme a po taktické stránce výborně zvládnuté utkání jsme dovedli až do vítězného stavu 4:2. Turnaj jsme naprosto ovládli a postoupili do 3. koše.

A jako perličku na závěr. Starší žáci si za svého maskota vybrali ananas, který jim nosí štěstí a budou ho vozit na každý turnaj. Pokud budete pozorní, uvidíte ho na fotce.

Sestava: Soufflet – Blažek Radek, Pospíšil Kryštof, Urban David, Vlček Vílém, Hejzlar Jakub – Klabzuba David, Plášil Jan, Blažek Patrik, Hůlka David, Stehlík Adam – Horák Vojtěch, Ouředníček Filip

info pro nováčky

florbalové vybavení