ig   fb   cfbu   exesport

V sobotu odehráli Muži A již čtvrté utkání v Divizi kde přivítali na domácí palubovce Florbal Jablonec. 🆚

Muži A
Do zápasu jsme vstoupili aktivněji ovšem soupeř obětavými bloky mařil střelecké pokusy našich borců a sám hrozil z protiútoků. Úvodní tlak zastavilo již ve čtvrté minutě naše první oslabení v zápase, které jsme však zvládnuli na výbornou a mohli jsme se tak vrátit do útočné fáze. I přes naše vypracované šance se nám však gól nedařilo vstřelit i díky výbornému výkonu gólmana hostí, který předváděl celý zápas. Soupeř stále hrozil z protiútoků a dlouhých míčů a po jednom takovém byl útočník Jablonce faulován a nařízeno tak bylo trestné střílení, kterého se ujal Jarolímek a neprovedl ho vůbec špatně ovšem Michal Novák předvedl parádní zákrok a udržel zápas na nerozhodném stavu. Pravidlo nedáš dostaneš opět potvrdilo svou funkčnost a po minutě od nájezdu otevřel svůj gólový účet Daniel Budáč a my tak byli odměneni za vytvořený tlak. Z následujících minut se stala show gólmanů, oba předváděli parádní zákroky a drželi střelce obou týmů na uzdě. Těsně před koncem třetiny, ale přeci jen gól padl poté co Korbel vybojoval míček na polovině hřiště a nebojácně si to namířil k brance soupeře, nezazmatkoval a před prázdnou branku ještě předložil balónek Koníčkovi, který se z této pozice nemýlil a zvyšoval tak na 2:0.💪 I do druhé třetiny jsme vstoupili lépe než soupeř, drželi jsme míček na čepelích, kombinovali kolem bloku soupeře a odstřelovali jejich branku. Soupeř se v tuto chvíli zmáhal pouze na dlouhé balóny, se kterými však naši obránci neměli problémy. Po necelých sedmi minutách přišla odměna a po nahrávce na střed hřiště zvyšoval Janáček na rozdíl tří branek. Tento stav nevydržel dlouho a již po půl minutě se prosadil i soupeř, který se uvolnil před brankou a poklidně skóroval do odkryté svatyně. Následovala část zápasu bohatá na přesilové hry, kterou jsme početní výhodou zahájili my. V přesilové hře jsme měli nejednu nadějnou střelu, ovšem gólman Maňák a dokonce i branková konstrukce nepřipustili míček v síti. Pár vteřin po skončení této početní výhody nám soupeř nabídl druhou, ovšem scénář byl podobný jako v té předchozí a skóre se tak neměnilo. Ani nyní jsme ve hře pět na pět nestrávili mnoho času a přišlo další vyloučení tentokrát však na naší straně a my se tak museli připravit na obranu. Necelé dvě minuty před koncem třetiny ukázal soupeř, že nám nic nedá zadarmo a využil tuto početní převahu a dostal se na dostřel. Stav zápasu 3:2.‼️ Do třetí třetiny jsme stejně jako do prvních dvou vstoupili velmi aktivně, ovšem tentokrát to potvrdil bleskový gól po již 14 vteřinách, kdy Ších svou střelou překonal zaskočeného gólmana hostí. To nám však nestačilo a dále jsme tlačili a byli aktivnější, což vedlo i ke gólům, po pěti minutách se ke skákavému míčku před branku dostal Řádek a bezchybně našel místo mezi tělem a rukou gólmana Jablonce. Soupeř stále velmi hrozil z protiútoků ovšem Novák likvidoval všechny střely parádními zákroky. Vyslání čerstvých sil do třetí třetiny na naší straně velmi oživilo tempo naší hry a poté co Pospíšil nedal obránci soupeře šanci v situaci 1 na 1 ještě stihl najít volného Koníčka před brankou, který již podruhé v zápase nepohrdl touto nabídnutou šancí a zvyšoval tak na 6:2. V zápětí jsme dostali šanci opět udeřit z přesilové hry ovšem hned po 15 vteřinách přišlo vyloučení i na naší straně a počet hráčů se tak vyrovnal. Ve hře čtyři na čtyři jsme svědky vyložené šance nebyli, soupeř však hned po doplnění do peti hráčů na jeho straně dnes již podruhé využil přesilovou hru a snižoval brankový rozdíl. Pět minut před koncem jsme se vrátili na rozdíl čtyř branek když se Janáček nechytatelnou střelou vedle masky Maňáka podruhé v zápase zapsal mezi střelce. A tímto výsledkem zápas skončil, i navzdory šancím na obou stranách v úplném závěru branka nepadla - 7:3 a připisujeme si další tři body do tabulky.✅💙