fb  cfbu  fbplayer

Starší žáci „A“ ovládli turnaj v Praze

stzaci_a_eagles_10/2/18

Starší žáci „A“ / SH Eagles Praha / 10.2.2018

Autor: Vojtěch Ších

 

Již delší dobu jsme neslyšeli o týmu starších žáků „A“. Není to proto, že by si to hráči nezasloužili, ale zkrátka psát o problémech, kterými si tento tým od počátku roku procházel mi nepřipadalo jako nejlepší. Dva pády až do pátého koše hovoří myslím za vše.

Nyní přicházím s článkem o posledním odehraném turnaji s pořadovým číslem 9, který se herně i výsledkově velmi vydařil. Turnaj jsme odehráli v netradičním složení pěti družstev na turnaji, jelikož se s předstihem omluvily Královské Vinohrady. Čekal nás tedy turnaj systémem každý s každým. Odehráli jsme čtyři náročné zápasy a vybojovali jsme dvě výhry a dvě remízy, dosáhli osmi bodů, turnaj jednoznačně ovládli a postoupili o koš výše. Popisovat zde jednotlivé zápasy by bylo zdlouhavé a pro čtenáře nezáživné. Raději bych zde hodnotil výkon svých svěřenců.

V brance se po zdravotní odmlce objevil opět Matěj Soufflet, který podal nadstandardní výkon, nechyboval ani při jedné obdržené brance a tým celkově podržel. Před ním hrající obránci Kotek – Hůlka a Hejzlar – Vlček fungovali taktéž velmi dobře. Překonat prvně jmenovaný obranný pár je velice těžké, jelikož jsou velmi dobře fyzicky, výškově a technicky vybaveni. Druhá obranná dvojice je taktéž velmi zkušená, svojí výškou již zapadají mezi starší žáky, ale zkušenostmi to velmi zdatně dohánějí. Bohužel nás u obránců trápí již delší dobu střelba, na které však velmi usilovně pracujeme.

Do útočných řad nastoupilo celkem šest hráčů, bratři Blažkovi, Honza Plášil, David Klabzuba, David Urban a Kryštof Pospíšil. Právě v útoku jsme zaznamenali nejvíce změn. Kryštof se posunul z pozice obránce na křídlo. Rád bych vyzdvihl jednoho nejlepšího, ale to nemohu, jelikož fungují jako celek a každý má na hřišti svou unikátní roli.  Osvědčila se nám nová taktika, kterou jsme před turnajem krátce trénovali, a i přesto na soupeře fungovala a hráče konečně bavila.

Všem zmíněným hráčům turnaj vyšel a jako nejlepšího hráče bych hodnotil Matěje Souffleta.

 

 

 

 

Aktuality

  • 26. 10. Podzimní prázdniny Z důvodu podzimních prázdnin se nekonají následující tréninky: 29. října - starší žáci a dorostenci, 30. října - přípravka, elévové a mladší žáci.
  • 19. 2. Jarní prázdniny Z důvodu probíhajících jarních prázdnin jsou v tomto týdnu (19. - 25. února) pozastavené tréninky všech mládežnických kategorií v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi.
  • 12. 8. Termíny soustředění v roce 2018 I v příštím roce se naše soustředění mládeže uskuteční v Neveklově. Junioři, dorostenci a starší žáci v termínu 28.7. - 4.8.2018. Přípravka, elévové a mladší žáci v termínu 4.8. - 11.8.2018.

důležité termíny
floorball player
gólmani
info pro nováčky