Florbal DěčínFALCON
5:2(2:1,1:0,2:1)
ne 20. 10. 2024 18:00 @ SH Krupka, Divize, 6. kolo

Muži nezvládli prolomit neporazitelnost Děčína a odjíždějí bez bodu.

O víkendu čekala na naše muže velká výzva. Představili se totiž na půdě, zatím neporaženého, Děčína, který se po pěti kolech vyhříval na první příčce Divize A, s nejvíce vstřelenými a nejméně obdrženými góly z celé soutěže.

Ačkoli se vstupem do utkání často bojujeme, tentokrát se nám podařil na jedničku, již po necelých dvou minutách jsme se ujali vedení a dokázali prolomit obranu soupeře.

Kdo očekával, v našich zápasech poměrně tradiční gólové hody, nedočkal se. Děčín pevnou obranou zbytek třetiny držel naše střelce na uzdě a další branku jsme do první sirény přidat nedokázali. Naopak nejproduktivnější útok ligy, si dokázal vytvořit šance a dvě z nich dokonce přetavili domácí v gól a do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

Komu by přišlo, že tři branky za první dvacetiminutovku byly málo, tomu se asi druhé dějství moc nezamlouvalo, souboj precizních obran a skvěle chytajících brankářů nám v druhé části nabídl pouze jeden přesný zásah, který si našel cestu za brankovou čáru, bohužel pro nás, opět z florbalek domácích a nás tak v poslední třetině čekalo dotahování dvoubrankové ztráty.

I do ní však Děčín nastoupil se skálopevnou obranou a nedával našim střelcům prostor zazářit, naopak námi nabídnoutou přesilovou hrou domácí nepohrdli a odskočili ještě o krok dále. Následně jsme přeci jen poměrně rychle po sobě byli svědky dalších dvou branek, po jedné na každé straně, ovšem více už toho v Krupce k vidění nebylo.

Ani přes náš záverečný tlak jsme již nedokázali domácího brankáře překonat a zápas tak skončil výsledkem 5:2 pro domácí Děčín.

Na další utkání však dlouho čekat nemusíme, nejen že se v sobotu opět představíme v Brandýse v rámci Divize proti Sokolu Rudná, ale již ve čtvrtek nás od 19:30, doma v Brandýse, čeká v rámci čtvrtého kola Poháru Českého florbalu měříní sil s Milevskem, hrajícím Národní ligu. U toho nemůžete chybět!