ChebFALCON
7:6 po prodl.(3:2,1:1,2:3)
ne 6. 10. 2024 14:00 @ Lokomotiva Cheb, Divize, 4. kolo

Muži z nejdelšího výjezdu v sezóně přivezli bod!

Netradičně brzy, již od 14:00 se včera utkali muži s geograficky nejvzdálenějším soupeřem z Divize A s SC Florbal Cheb a opět bylo na co koukat.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, hráli jsme na balónku a soupeře jsme drželi na jeho polovině. Ačkoli k šancím jsme se postupně dostávali, prvním kdo udeřil, byli domácí, kteří se dokázali vymanit z tlaku a rychlým přehráním naší obrany se ujali vedení.

I po obdržení branky jsme však udrželi chladnou hlavu a pokračovali jsme v tlaku, který generoval šance a kolem desáté minuty jedna taková konečně skončila úspěšně s balónkem za zády domácího brankáře Váradiho, který Cheb před sezónou posílil ze superligových Varů.

Ten inkasoval znovu jen o pár minut později kdy se dalším přesným zásahem prezentoval Šimáně a my se tak poprvé v zápase dostali do vedení. To ovšem netrvalo dlouho a Cheb se zanedlouho dokázal dotáhnout a aby toho nebylo málo na druhou branku během dvaceti vteřin nalepil třetí a do šaten jsme tak po první části přeci jen šli s jednobrankovou ztrátou.

Druhá třetina byla brankově chudší než první dvacetiminutovka a k brance muselo pomoc až vyloučení na obou stranách, kdy se domácí dokázali situaci 4 na 4 využít ve svůj prospěch a navýšili své vedení.

Ještě před druhou sirénou nám Cheb nabídl přesilovou hru, kterou dlouhodobě držíme na výborné úspěšnosti a i tentokrát jsme byli úspěšní.

V poslední části nás tak čekal nelehký úkol a to dohnat vedení domácích, které hnalo nemalé poblikum na tribuně.

A opět jsme se dostali do početní výhody a stejně jako v té poslední to bylo opět Řádek, který dokázal nerovnovážný stav využít a srovnal skóre na stav 4:4.

Od této chvíle následoval opakující se scénář. Dvakrát se domácí florbalisté dokázali ujmout vedení o jednu branku, my jsem však pokaždé měli odpověď a na konci základní části tak na světelné tabuli svítilo skóre 6:6.

Dlouhou podívanou hry 3 na 3 však prodloužení nenabídnulo, neboť již po 42 vteřinách rozhodl domácí Prokopec o tom, že druhý bod z utkání zůstane v Chebu.

Na závěr ještě nesmíme opomenout situaci v našem brankovišti, která nastala v poslední části, kdy kvůli zranění musel střídat Michal Novák a mezi tyčemi tak v mužském A týmu debutoval junior Matěj Rychtařík, který se s touto výzvou popral na výbornou. Michalovi přejeme brzké uzdravení a doufáme,  že ho uvidíme v našem brankovišti zpět co nejdříve.