OlympFALCON
1:10(0:5,1:2,0:3)
čt 29. 8. 2024 19:30 @ SH V Aleji Lysá n/L, Pohár, 3. kolo

Pohárový zápas s Olympem jsme na plné čáře ovládli!

První soutěžní zápas jsme v Lysé nad Labem zvládli a postupujeme do dalšího kola Poháru Českého florbalu. Jak se zápas v detailu vyvíjel si můžete přečíst v tomto článku.

Ve čtvrtek 29.8. jsme v SH v Aleji v Lysé nad Labem svedli souboj v rámci Poháru Českého florbalu s pražským Olympem a dá se říci, že jsme zápas zvládli s velkým přehledem. Výhodu do zápasu nám jistě přinesla možnost domácího prostředí, kde jsme měli možnost netradičně hrát i z pozice hosta. Druhým faktorem ovlivňující zápas byl i malý počet hráčů v týmu soupeře.

Hra měla poněkud pomalejší tempo a většinu času se nám podařilo držet balon na soupeřově polovině. Z tlaku se podařilo hned v páté minutě vstřelit první branku Jakubovi Škrdlovi po asistenci Šimona Štěpána. Celých dvacet minut jsme soupeře trestali za nepokryté crossové přihrávky. První třetina dopadla jasným výsledkem 0:5 v náš prospěch.

Druhá třetina do utkání nepřinesla žádnou větší herní změnu. Jediným rozdílem bylo lehké zpřísnění a větší výskyt osobních soubojů. To vedlo k vyloučení Šimona Bulvase za hrubost ke konci třetiny a v zápětí poté vyloučení Vojtěcha Řádka za opakované přestupky, po kterém si domácí vzali oddechový čas. Hra 5 na 3 nás stála branku, k tomu nešťastně jednu vteřinu před koncem Bulvasova trestu. Konec třetiny jsme tedy museli dohrát v oslabení. I tak jsme ale měli krásný náskok 1:7.

Poslední hrací část (jak bývá ve florbale zvykem) nabrala na obrátkách oproti předchozím dvěma třetinám. Přidalo se na agresivitě ze strany hráčů a také na dravosti za gólem. Zejména Olymp na bránu Falconu ze začátku třetiny dost tlačil. Díky fantastickým zákrokům Michala Nováka se jim ale nepodařilo snížit náskok Falconu. V páté minutě si připsal gólový bod obránce Dominik Šimáně krásnou trefou ze vzduchu po odražené střele Daniela Budáče. Nedlouho poté skóroval Ondřej Bouma po krásném přečíslení 2 na 1, při kterém mu asistoval Filip Ouředníček. Posledních deset minut zápasu se nám efektivně dařilo kombinovat na soupeřově polovině a ze zápasu odjíždíme jako vítězové se skóre 1:10.

Chcete být v obraze přímo v čase dění zápasu? Sledujte náš Instagram @floorballclubfalcon!