FALCONSparta
9:6(2:2,5:1,2:3)
so 14. 9. 2024 18:00 @ SH V Aleji Lysá n/L, Divize, 1. kolo

První zápas v soutěži a naše první tři body, aneb FALCON x SPARTA

Náš první zápas v Divizi pro sezónu 2024/25, který jsme odehráli se Spartou, se nám velmi vydařil. Detaily si můžete přečíst zde v tomto článku.

Divizní zápas s rezervou pražské Sparty byl naším prvním zápasem v soutěži a nabídl herně i divácky velmi atraktivní a svižný florbal plný svižných kombinací a bloků před vlastní branou.

První třetina se už od začátku hrála ve velmi vysokém tempu. I přes to, že na bránu tlačil spíše Falcon, první vstřelenou branku si připsali hosté, konkrétně hráč Jakub Ucháč v čase 3:59. Domácího gólu jsme se dočkali až v desáté minutě, kdy se přesně trefil střelou nad zemí k boční tyči Jakub Škrdla po asistenci Daniela Budáče a v zápětí skóroval opět po trefě vyraženého balonku po střele Vojtěcha Řádka. Spartě se ještě v poslední minutě podařilo vyrovnat po trefě Jáchyma Štuje. Skóre po první třetině bylo tedy nerozhodné 2:2.

V druhé třetině do toho Falcon šel po hlavě, když se Jakubovi Škrdlovi podařilo připsat si Hat-trick goal hned v prvních osmnácti vteřinách po krásné asistenci Matěje Nezbedy přes celé hřistě. Poté následovaly v prvních deseti minutách třetiny další tři trefy domácího týmu. Ve druhé desetiminutovce začala Sparta nebezpečně tlačit na branku Pavla Malého, což vedlo k menšímu trestu pro Šimona Štěpána, který jednu ze střel zblokoval hrou na zemi. Oslabení stálo Falcon branku. V 16. minutě došlo ke kontroverzního zákroku jednoho ze sparťanských obráců, který vypíchl míček z brány vysokou florbalkou. I když zákrok nebyl odpískán, dvojici Vojtěch Řádek a Jakub Škrdla se podařilo hned poté skórovat. Před koncem třetiny byl na trestnou lavici vyloučen kapitán Miloš Beer, když nedovoleným vrážením zastavil útočnou akci soupeře. Sparta se ve své přesilové hře ovšem provinila přílišnou hrubostí a proto jsme zbytek třetiny dohráli v přesile, která ale bohužel nevedla ke zvýšení brankového náskoku. Výsledek druhé třetiny byl 7:3.

Začátek třetí třetiny byl poněkud opartný z obou stran. V páté minutě byl faulován hráč Falconu Jiří Kratina vysokou holí do obličeje, přesilovku se ovšem nepodařilo využít. Od 16. minuty začala Sparta na bránu Falconu dost tlačit a po oddechovém čase zkusila hru bez brankáře. Po chybě v jejich útočné rozehrávce ale vybojoval balon Petr Nejedlý a lobem trefil soupeřovu bránu. Následující minuty byly pro Falcon kritické – Spartě se při hře bez brankáře podařilo skórovat dvě branky, na srovnání skóre to ale nestačilo. Fináílní skóre: 9:6!

Z tohoto napínavého zápasu si tedy odvážíme tři body!