ig   fb   cfbu   exesport

Dorostenci v Nehvizdech

dorost

O minulém víkendu pořádali dorostenci svůj první turnaj. V Nehvizdech je čekaly dva těžké zápasy. Jak dopadli? Na to se pojďme společně podívat.

 

Floorball Club FALCON - FAT PIPE FLORBAL CHODOV B  8:9

V prvním ze dvou nedělních zápasů nás čekal již tradiční soupeř Chodova. S Chodovem jsou zápasy vždy vyrovnané a padá hodně branek. Stejně tomu bylo i v neděli. První třetina zápasu byla pro diváky nezáživná, hráči se teprve dostávali do tempa, a tak příliš oku lahodících akcí vidět nebylo. Přesto na světelné tabuli svítilo skóre 2:2. Druhá o poznání záživnější třetina, co se týče předvedené hry, vyústila v naše brzké vedení. Soupeř na sebe nenechal dlouho čekat s odpovědí a srovnal stav zápasu. Takto se zápas ve druhé třetině přeléval ze strany na stranu až se zastavil na skóre 5:4 pro Chodov. Do třetí třetiny jsme šli s odhodláním nechat na hřišti vše, což se potvrdilo hned v prvním střídání, když po asistenci Kuby Škrdly skóroval Řádek. Bohužel ani ne za minutu přišlo zbytečné vyloučení Škorvánka a tím jakoby se naše hra úplně rozpadla. Soupeř využil přesilovku a nám se od té doby nedařilo. Po hrůzné pětiminutovce svítilo na tabuli nehezké skóre 9:5 pro hosty. Na to zareagovali trenéři Falconu a vzali si time-out, kde svým svěřencům rázně domluvili. A pomohlo to! Naše hra se razantně zlepšila a vyústila ve snižující branku Hrubeše. Ani ne za minutu už to bylo 9:7, když po souhře Škrdla – Řádek vstřelil branku první jmenovaný. Další akce a další gól, znovu po stejné ose se stejným střelcem. Rázem se z prohraného zápasu stalo drama. Drama, pro nás bohužel se špatným koncem a prohra 8:9. Obrat už jsme nestihli dokonat.

 

Floorball Club FALCON - Prague Tigers  4:4

Po dlouhé přestávce nás čekal další z tradičních soupeřů - Prague Tigers (v minulé sezóně Athletics Praha). Vstup do zápasu se nám vcelku povedl, ale kvůli mizerné koncovce se nám nedaří vsítit vedoucí branku. Šance na jedné straně střídaly šance na té druhé. Výborné výkony obou brankářů zlomili nakonec dříve hráči hostí a šli do vedení. Skóre 0:1 vydrželo až do konce první třetiny. Druhá třetina, nepovedený vstup a prohráváme 0:2. Zlepšení dlouho nepřicházelo, až nás z brankového prokletí vysvobodil Veselý a ukrytou střelou snížil na 1:2. Uběhlo jen 14 vteřin a znovu inkasujeme. Naštěstí pro nás, naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a po křižné přihrávce přes šířku hřiště, jenž vyslal Škrdla, vsítil střelou z první branku Řádek. Tato branka nás probrala a hra se začala podobat té z první třetiny. A skutečně naše hra přinesla ovoce v podobě vyrovnávací branky, kterou vstřelilo naše již tradiční duo Řádek – Škrdla. Následovala třetí třetina, která byla kvalitní z obou stran. V půlce třetiny šli po přečíslení do vedení hosté. Od té doby se snažili držet výsledek a poctivě bránit. Náš žolík v sestavě Kopecký však prorazil neprostupnou obranu soupeře z hranice malého brankoviště, kde si v souboji s bránícími hráči poradil na výbornou a dostal míček až do sítě. Nic podstatného se již do konce zápasu nestalo, a tak se týmy rozešly po zásluze každý s jedním bodem do tabulky.

 

info pro nováčky

florbalové vybavení