ig   fb   cfbu   exesport

Junioři dokázali vybojovat dalších 6 bodů

Junioři

O víkendu pokračovala liga juniorů, ve které náš tým čekaly zápasy s domácími Viking TJ Kobylisy a s FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové . Oba týmy se podařilo zdolat a naše vítězná série se prodloužila na 7 zápasů.

 

Floorball Club FALCON - Viking TJ Kobylisy 4:3

 

Vstup do zápasu byl od obou týmů velmi pozvolný. Obě strany si vytvořily šance, ovšem díky zákrokům obou gólmanů či nepřesnému zakončení útočníků z žádné této šance gól nepadl. Po první třetině tak bylo skóre nerozhodné 0:0.

Do druhé třetiny jsme vstupovali s výhodou přesilové hry, tu se ovšem nepodařilo využít a hned po jejím konci útočník Vikingů proměnil svůj únik na gólmana.V tuto chvíli se hra trochu otevřela a přišlo pár šancí na obou stranách v krátkém časovém úseku, nakonec z toho těžili opět domácí a dalekonosná střela zapadla za záda gólmana Vocílky. Náš tým se ovšem nenechal zlomit a ještě do konce druhé třetiny se prosadili Bočan a Došek a tak bylo opět srovnáno.

Hned na začátku třetí třetiny jsme šli do oslabení z důvodu nedovolené vzdálenosti a už po devíti vteřínách Kobylisy trestaly a posunuly se do vedení na 3:2. O dvě minuty později bylo však skóre srovnáno po brance Plášila a pouze třičtvrtě minuty před koncem zápasu nás poslal do vedení Veselý. Tímto výsledkem zápas i skončil.

 

Floorball Club FALCON – FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové 6:4

 

Kolín do utkání vstoupil aktivněji a na hřišti to bylo vidět. Nebáli se chodit do soubojů a z toho těžili i v předbrankovém prostoru, kde se dostávali k dorážkám, ze kterých padaly branky. Nebál bych se říci, že skoro až “klasicky” jsme zaspali začátek zápasu a když už bylo skóre 0:3 v náš neprospěch bylo jasné, že takto to dále nepůjde. Ještě do konce první třetiny dokázal skóre snížit na 1:3 Dalibor a bylo jasné, že v následujích třetinách bude potřeba přidat.

Ve druhé třetině jsme dokázali vstřelit jeden gól, když Veselý snižoval na 2:3 a tak nám otáčení zápasu zůstalo opět do poslední třetiny.

Hned od začátku bylo jasně vidět, že Kolínu nechceme nechat ani bod a už v první minutě vstřelil vyrovnávací gól Štěpán a tři vteřiny po konci první minuty zvyšoval na 4:3 Plášil. Hra se zklidnila, ale poté co Kolín srovnal po individuální chybě našeho beka, jsme začali opět tlačit. Nakonec se nám podařilo vsítit další branku a Hejzlar nás poslal opět do vedení. Vedení už jsme si nenechali vzít a ještě minutu před závěrem zápasu ukázkovým backhandem ze vzduchu zvyšoval Horák na 6:4.

info pro nováčky

florbalové vybavení