ig   fb   cfbu   exesport

Junioři na Chodově

junioři

Na předposlední turnaj letošní sezóny jsme jeli s tím, že nutně potřebuje všech šest bodů, abychom živili naději na postup.

Floorball Club Falcon vs. FBC Říčany 11:1

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti Říčanům, které porazily Benešov a jejichž náskok v tabulce jsme museli stáhnout. První třetina se vyvíjela v náš prospěch, hlavě však její závěr: po našem prvním gólu přišlo vyrovnání z dorážky u brankoviště; náš druhý gól nás dostal do vedení, a poté přišla další těžká rána pro Říčany, které jsme naprosto rozebrali vteřinu před koncem první části a udělali jsme si důležitý náskok 3:1. Ve druhé třetině jsme nejdříve dali rychlý čtvrtý gól a bylo důležité nedat Říčanům možnost snížit. Nakonec jsme druhou část uzavřeli výsledkem 5:1. Poslední třetina byla exhibice gólů, a co víc: V. Řádek se postavil proti Říčanům na nájezd a vykoupal jejich gólmana nádhernou kličkou a uzavřel tak svůj narozeninový hattrick. Všechno nejlepší! Hattrick si dal i J. Škrdla a to gólem asi minutu před koncem utkání. Říčany se ani ve třetí části neprobojovaly ke gólu, a tak jsme mohli slavit velmi důležité vítězství 11:1!

Floorball Club Falcon vs. VŠO Florbal Chodov C (9:3)

Do druhého zápasu jsme šli s jednou výhrou v kapse, ale Chodov byl úplně jiným soupeřem a bylo důležité neztratit koncentraci. První třetina byla velmi vyrovnaná a jediným střelcem byl J. Škrdla po nahrávce V. Řádka. Hra byla velmi vyrovnaná a podařilo se nám ustát šance, které si na nás Chodov připravil. Ve druhé třetině se toho stalo opravdu hodně: nejprve jsme dali rychlý gól na 2:0; potom Chodov snížil na 2:1; po trefě P. Nejedlého jsme vedli už 3:1; po dvou nešťastných gólech jsme vystřídali gólmana; do konce třetiny jsme se ujali vedení 4:3, ale zápas rozhodně nebyl rozhodnut. Třetí třetina byla trochu poznamenaná únavou, ale i tak jsme důležitou poslední třetinu vyhráli 5:0, i přes trestné střílení pár vteřin před koncem, poté, co J. Došek zahrál v brankovišti ve snaze nadat si vlastní gól. V. Paukner ale vystihl kličku, a tak jsme se mohli radovat výhrou 9:3!

Důležitých šest bodů jsme uhráli a do posledního turnaje nastupujeme s reálnou šancí na postup. Sice jsme v tabulce i po dnešním turnaji čtvrtí, ale na postupové místo ztrácíme už pouze dva body!

 

Autor Jakub Došek

info pro nováčky

florbalové vybavení