ig   fb   cfbu   exesport

Junioři na vítězné vlně

Junioři

O víkendu čekaly tým juniorů dva zápasy, na které přijeli se sérií tří výher ze tří zápasů a snahou tuto sérii ještě prodloužit. To se i přes nepřesvědčivé vstupy do obou z nich nakonec podařilo a z posledních 5 zápasů si odvezli skvělých 14 bodů.

 

Floorball Club FALCON - T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 6:4

První zápas dne začal velmi pozvolna a oba týmy nejdříve zjišťovaly, co si na ně jejich soupeř přichystal. Nějaké šance byly na obou stranách, ovšem gól z žádné z nich nepadl. První třetina skončila tedy výsledkem 0:0.

Hned po vstupu do druhé třetiny jsme byli aktivnější a Matyáš Bočan po výborném vybojování míčku od soupeřovi obrany zakončil krásně na přední tyč a vedli jsme 1:0. Toto soupeře ovšem ještě více namotivovalo a hráči Králova Dvora začali ukazovat, co je jejich předností - souboje jeden na jednoho. Nejedenkrát soupeřův hráč utekl přes půl hřiště a následně vytvořil šanci pro své spoluhráče nebo sám zakončil což, společně s naší nepřesnou koncovkou, vedlo k nepříznivému skóre 1:4 na konci druhé třetiny.

Třetí třetinu jsme opět začali lépe a Josef Dalibor už po půl minutě snižoval střelou na zadní tyč na 2:4. Právě tímto gólem se rozjela stíhací jízda, která byla úspěšná a po zásazích Nevrlého, Veselého a Plášila už bylo skóre 5:4 v náš prospěch. Na konečné skóre 6:4 ještě upravoval opět Dalibor a to do prázdné brány. Obrat byl dokonán.

 

Floorball Club FALCON - DDM Horní Počernice ORKA 5:4

Do druhého zápasu jsme nevstoupili zrovna ideálně a už po minutě a půl jsme inkasovali po ukázkovém výhozu soupeřova brankáře. Zápas byl v celku vyrovnaný, ovšem soupeř lépe trefoval brankový prostor a tak na tabuli po první třetině svítilo skóre 0:3.

Vstup do druhé třetiny se nám také nevyvedl a už po 22 vteřinách jsme inkasovali další gól. Skóre 0:4. Ovšem toto byla poslední chvíle, kdy musel brankář Soufflet vyndavat míč z vlastní brány. Už po čtyřech minutách dostal míč do brány soupeře Štěpán a o motivaci na další obrat bylo postaráno. Ještě do konce třetiny vstřelili gól Bočan a Došek a ve třetí třetině dorovnal skóre zápasu kapitán týmu Korbel. Do konce zápasu zbývalo něco přes dvanáct minut a schylovalo se k dramatu. Tento remízový stav změnil až třičtvrtě minuty před záverečnou sirénou Veselý a dokonal tak obrat i v druhém zápase. Konec zápasu 5:4 a výhra pro naše barvy.

 

 

 

info pro nováčky

florbalové vybavení