ig   fb   cfbu   exesport

Letní soustředění v Neveklově 2017 - I.termín

soustředění Neveklov 2017 - I.turnus

Jistě si mnozí z vás položili v tomto týdnu otázku, zda nás úmorné vedro nesrazilo na kolena a nedonutilo nás místo trénování vytáhnout opalovací krémy. Pohodlně se usaďte a přečtěte si, jak to tedy bylo.

Výprava složená ze šedesáti osob, se pustila "do práce" hned od soboty. První nedočkavci dorazili na místo srazu už v 8:30 a s velkou radostí vyzkoušeli povrch a práci se svým nástrojem (rozumějte s florbalkou) v neveklovské hale. Tu mohli po dobu následujících 7 dnů nazývat domovem. Během hodiny se  parkoviště zaplnilo a naše skupina byla téměř kompletní.

Následovalo rozkoukávání se, klasický uvítací oběd, ubytování a poté už to, na co všichni čekali a na co se všichni těšili nejvíce - florbal! "Florbal je kolektivní halový sport. Hraje se na hřišti s lehkým dutým plastovým míčkem. Hráči při hře používají speciální florbalové hole (tzv. florbalky) a snaží se vstřelit protivníkovi gól." Ano, pro někoho je to jen obyčejná a jednoduchá hra, ale pro nás je to vášeň a něco, co milujeme. Také proto byl program na následující dny jednoduchý. Florbal, florbal a jenom florbal.

Elévové se s vědomím, že jsou dobří, vrhali do svých tréninků s chutí a touhou stát se ještě lepšími. Nejrůznějšími cvičeními zlepšovali svoje schopnosti s florbalkou, překážkovou dráhou zase zlepšovali svojí obratnost a městečkem Palermem se pokoušeli budovat a tvořit týmového ducha. V době odpočinku nemohl chybět ani oblíbený fotbal či házená.

Mladší žáci zase během soustředění posunuli svojí technickou vyzrálost o něco dále a pod vedením svých trenérů tvrdě pracovali na tom, aby následující sezona byla lepší než ta předchozí. Sice se Vám tyto věty mohou zdát jako fráze, ale pilovat celý den v hale to, co nejde tak dobře, je opravdu těžké. Zároveň je to ale velké potěšení a ten pocit zlepšení stojí opravdu za to.

Celý týden měl vyvrcholit čtvrtečním výletem a pátečním turnajem napříč kategoriemi. Čtvrteční výlet nám bohužel pokazilo počasí a na to jsme i my krátcí. Páteční turnaj se ovšem povedl a byl skvělým vyvrcholením již tak povedeného soustředění.

Na všechny hráče se těšíme v září na pravidelných trénincích. Falcon!

info pro nováčky

florbalové vybavení